SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 7:22 AM CEST, Apr 30, 2020

Trnava-Rysy 2009

  • Published in Cestná cyklistika
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Čo už napísať nové o notoricky známej akcii Trnava-Rysy, ktorú s Andrejom pravidelne jazdíme?
Prihlásenie, prezentácia, prebrať plnú igelitku potravín, materiálov a šup do postele dohnať spánkový deficit. Nepomohlo.
Ráno o 4 nevyspatý, štart v tme ale aspoň bolo vidieť, že slnko rýchlo vychádza. Nič to však nemenilo na veci, že mi bola strašná zima. Tepy v takých intervaloch, že by bežného človeka začali oživovať. Robil som čo sa dalo aby sa telo rozhýbalo ale zahrej sa na biku, keď sa vlečieš v rozpätí 15-20 km/h. Skúšal som sa zastaviť, nechať odísť balík a šprintami dobiehať aby som sa zahrial. Trošku to pomohlo ale žiadna sláva.

Za Hlohovcom v stúpani nastal menší zmätok, jedna pani z pelotónu spadla a asi si aj ublížila, lebo som ju už potom v balíku nezahliadol. Na hupákoch za Jašterom to už bolo trošku veselšie. Dalo sa. V Topoľčanoch sa k nám pripojila početná družina topoľčianského cykloklubu, takže pelotón pekne narástol. Na prvej zastávke v Hámroch som sa pýtal "ríďu" Mariána, že či pôjdeme za Žiarom po starej ceste cez Trnavú Horu. Vraj áno. Aj minulý rok chceli ísť, ale netrafili odbočku.
"Vravel som šoférovi, tu nie, to je odbočka na Kremnicu, chvíľu sme išli ďalej a vravím, joj, zle ideme. Nuž ale začni cúvať na diaľnici."
Tak som sa ponúkol, že im tú odbočku znovu pomôžem nájsť. Vraj netreba, už to majú zmapované. Povedal to tak rozhodne, že som mu uveril. :-)
Efa bol vtedy voľne pohodený na chodníku nereagoval na nič. Bol asi tiež poriadne nevyspatý a uťahaný. Vraj včera čosi oslavovali, rozumej chlastali, žúrovali.
Žiarsky lievik sme prefrčali v bezpečí. Nekonečná fronta za nami, sorry vodiči, počkajte si na diaľnicu. Potom vám už zavadzať nebudeme. Odbočku na Trnavú horu nezmeškali, pekne sme prefrčali až na Stráže cez Budču. O 100% lepšia voľba ako tupá diaľnica do BB, kde popri nás frngá jedno auto za druhým.

Na Strážoch obed, špagety s bryndzou a šunčičkou. Fajn, nadlábli sme sa a aj čosi pospali ak sa dalo. Niečo podobné sa dialo aj v Nemeckej. Pri odchode ma Citrón potľapkal po pleci a vraví.
"Keď ti odletí prilba, tak sa nečuduj, to som ťa práve predbehol" :-)))

Avizoval som, že si zopáknem kúpanie v potoku, ako som to spravil minulý rok. Tento rok to bolo oveľa lepšie. Našiel som prístupnejšie miesto, tak som sa vyzliekol a posadil sa do potoka aby som sa osviežil. Voda vôbec nebola ľadová. Bola úplne super a aj nohám kúpeľ dosť pomohla. Išiel som na hlavné stúpanie na Čertovicu celkom svieži. Andreja som v stúpaní stihol predbehnúť. Vyzeral akoby bol na poslednom ťažení.

Zjazd z Čertovice bola ako obvykle sodoma-gomora. Ešte aj Citrón na odpruženom horáku (síce so slickami) sa skoro zdrbal. No vidno, že dlho na akcii TT-Rysy nebol a tak stratil prehľad o kvalite ciest.
"Valím si tak dole, naklopím sa do zákruty a naraz yeb-yeb-yeb, no mal som čo robiť, aby som stíhal uhýbať dieram, no riadna oráčina."
Asi na tej severnej strane vládnu drsnejšie podmienky. Veď jeden z nášho pelotónu v tom zjazde nachytal vraj 4 defekty. Umelec. Pustiť tadiaľto profíkov z nejakej tej Tour, tak polka cyklistov nedôjde do cieľa.

Zvyšok cesty na Štrbu bol bezproblémový. Dokonca ani cesta na Svit už nebola plná áut. Počuli sme cvrkanie cikád či cvrčkov, čo bol aspoň pre mňa dosť neobvyklý jav. :-) Na parkovisko pod Štrbským plesom som išiel aby som sa ani veľmi nespotil, a ani neprechladol.

Samozrejme, pred odchodom do kempu ríďo apeloval na nás, aby sme nechali baby ísť vpredu, aby sme boli gallantní a podobne. "Hohóóóó, žiadne také. Chcú rovnoprávnosť, chcú emancipáciu, tak nech si pekne svoju pozíciu vybojujú ako ostatní." :-)

O rok asi zase.

contentmap_plugin

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Časovka na Zošku 2020

Cestná cyklistika 26-04-2020

Milí moji verní čitatelia, mám pre vás vynikajúcu správu, som naspäť v akcii :-) A pre tých ostatných - viem čo som sľúbil v poslednej reportke, ale je mi ľúto, tak ľahko sa ma nezbavít...

Ötztaler Radmarathon 2019

Cestná cyklistika 01-09-2019

Pojem Ötztaler má medzi cyklistami cveng, patrí k najťažším amatérskym pretekom a preto aj kvalita tejto reportky by mala zodpovedať jeho náročnosti a legendárnemu sloganu „I have ...

Arlberg Giro 2019

Cestná cyklistika 04-08-2019

Kým minulý rok boli tieto preteky vrcholom mojej sezóny, teraz iba posledným testovacím tréningom pred ötzim. Hneď od začiatku som do nich vyrazil svižným tempom, ale nebola za tým žiadna prefíkaná ta...

Garmin Edge Explore – predurčený pre cyk…

Športovec používa HW SW 10-01-2019

  Garmin Edge Explore je zjednodušená a zmenšená verzia vlajkovej lodi Edge 1030 a je pokračovateľom línie cyklopočítačov s navigáciou v podobe modelov Edge Explore 1000 či...

Test Garmin Edge 1030 - 3. záverečná čas…

Športovec používa HW SW 16-09-2018

Pokročilejšie funkcie, trénovanie, tréningové plány, segmenty Najväčším pokrokom Garmin Edge 1030 voči predchodcom je v oblasti moderovaného tréningu a automatického merania  a vyhodno...

Test Garmin Edge 1030 - 2. časť

Športovec používa HW SW 14-08-2018

Navigácia a jazdenie podľa plánu Nemohla by to byť GPSka, keby nemala bohatú škálu navigačných možností a funkcií. Všetky tieto funkcie prebrala z bývalej vlajkovej lode Garmin Edge 1000 ...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev