SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

MTB Medzihorím 2008

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Kontrola účastníkovTak strašne ale strašne sa mi nechcelo ísť na tento maratón. Po štvrtkovom Schwechateri som sa necítil úplne zregenerovaný a ani vyspatý. Tak som zíval cestou ta na diaľnici ako najatý. Ešte v Zelenči som uvažoval, že to otočím rovno do postele. A vôbec, bohvie, ako bude vyzerať trať po lejakoch. Ale vydržal som a dobre spravil.

Registráciu som rýchlo vybavil a ešte skúsil v obchode kúpiť džúsik a perníky, nech nejdem úplne nalačno na trať.

ImageNa štarte bolo konečne viac súťažiacich ako po iné roky, takže nenastane situácia, že pôjdem polku trasy úplne sám. No, skoro to tak aj po pár kilometroch bolo. Nasadil som na začiatku veľmi opatrné tempo. Ostatní to napálili dopredu, čo to dalo. Po minuloročných skúsenostiach som však vedel, že je to cesta do pekla. Dokonca som ani "nechlastal a ... :-)"

ImageBedlivo som sledoval na Polari tepovku a tešil sa nad zostávajúcimi kilometrami. Bolo ich čoraz menej. Po prvú občerstvovačku som len raz zablúdil a aj to len chvíľu. Nejako sa mi nezdalo kade idem. Nepoznal som to. Vrátil som sa kúsok dozadu a hľadal na stromoch trojbodkový symbol. Bol inde ako som išiel. Ešte som zahamoval dvoch ďalších, ktorí sa spustili presne tade, kade som išiel aj ja. Zrejme sme neboli jediní, lebo tade viedlo veľa cyklistických stôp.
Kúsok obďaleč sledovali lesáci (alebo zlodeji dreva, neviem), ako cyklisti blúdia. Neviem či sa tým tešili alebo čo riešili, ale nad takými blbcami asi nemá cenu sa rozčuľovať. Ničením značenia získajú akurát to, že sa im cyklisti ešte viac motajú po lese akoby mali len rýchlo prefrčať okolo a už sa viac neukázať.


ImagePo prvú občerstvovačku som si dovolil na rozbitej asfaltke trošku rezkejšie tempo, takže som na nej dobehol snáď 4 cyklistov. Hurá, už nepôjdem sám. :-)
Z občerstvovačky nasledoval nový, pre mňa neznámy úsek, či skôr slučka, lebo po nej sa vrátim znovu na tú istú občerstvovačku. Celá slučka bola poskladaná v podstate zo širokej lesnej cesty, rozbitej asfaltky, kvalitnej asfaltky, vytraseného a kamenistého zjazdu (tam niekde musel Stax pichnúť dušu) so šotolinovými násypmi, našťastie uvalcovanými. Inak by to bolo zakaždým na držku. Aby sa nepovedalo, tak pridali aj dve ťažko vyšliapateľné strechy. Šikmý sklon a ostré stúpanie. Bez hanby som zosadol a potlačil kúsok. Návrat na štátnu cestu, od nej po asfaltke dole kopcom na 2 občerstvovačku. Táto slučka však mala v sebe skvelé výhľady v okolí Veľkej Ostrej cez hrebeňový zjazd. Chuťovka.

ImageNa občerstvovačke som si dal polku pomaranča, jonťák a pokračoval ďalej. Nasledoval úsek, ktorý som už poznal a náležite aj užil. V zjazde som dobehol a predbehol babenku zo 42 km trasy. Išla dosť opatrne a asi som ju aj hrmotným priblížením dosť vystresoval. :-)
V stúpaní v píniovom lesíku som si znovu pripomenul, prečo mám tento úsek rád. Priam vzduchová masáž pľúc. V kombinácii s príjemným teplom je jazda po tomto voňavom lese priam balzam. Aj som bol zvedavý, či to dokážem celé vyšliapať v sedle. Minule som skoro polovicu tlačil.
Vydržal som ale jednoduché to teda nebolo. :-)

Stax mení v boxoch pneumatikyTretia občerstovačka bola pre bikerov z dlhej trasy postavená dosť netakticky, takže som sa len napil jonťáku a pokračoval ďalej. Dobre že som nič nejedol, lebo v ďalšom strmáku som vyskočil s tepmi až nechutne vysoko. A to som len tlačil bike. :-)
Ale to bol posledný kopec, čo som tlačil. Polar hlásil, že už veľa km neostáva do cieľa.
ImageČím viac som sa však blížil do cieľa, tým viac rástla hustota poodhadzovaných obalov o energetických gelov, ampúl, čo odhadzujú "MTB pajáci", čo bojujú v podstate o nič. Keby išlo o svetový majstrák alebo nebodaj aspoň slovenský, nepoviem ani trt ale robiť zo seba big bikera v podstate bezvýznamných pretekoch a odhadzovať okolo seba bordel, tak tam očividne chýba slušná výchova.
Zvyšok trasy už bola rutina. Pristihol som sa dokonca, že sa mi ten parádny technický zjazd prestáva páčiť. Neviem prečo. Asi málo prehľadné a zarastené singláče. Ktokoľvek sa môže vynoriť v protismere a ako to dopadne, radšej nemyslieť.

Do cieľa som došiel celkom v pohode. Maratón som nešiel naplno, lebo ma večer čakal inline hokej v Trnave. Takže žiadne testovanie kŕčov, žiadne trasenie celého tela, pohodička.

Keksíkovi sa aj číslo potiloTrasa maratónu Medzihorím je parádna, rýchla, jazdivá. Nič pre Oprenčáka. :-) Sem sa budem rád vracať. Len si musím ešte lepšie naštudovať trasu aby som neblúdil vôbec. Lebo ničiť značenie je zaujímavý koníček jednoduchých ľudí, v ich, inak nudnom živote. Mnohí poblúdili. Niekto sa s tým vyrovnal, iný sa na to vy... Škoda, dokáže to znechutiť.
Že je trasa fakt pekná, dokazuje aj taký Keksík alebo Paľo z TT. Poskytujú rukolapný dôkaz, že si sem tiež radi prídu zajazdiť aj keď na to nie sú kondične dobre pripravení.

ProfilNajväčšie prekvapenie dnešného dňa bolo, že Barényi nevyhral na dlhej trase ale Lami z Košíc. Možno si to tiež užíval ako ja. :-) Keksík došiel do cieľa posledný spotený ako roboš. Ešte aj jeho štartové číslo sa potilo. Vynadal som mu, že čo to má za čas. Načo si so sebou bral bicykel a podobné podpichovačky .:-) Že či sa nehanbí takto neskoro chodiť do cieľa. Hanbí sa, povedal. :-)
Stax dnes pichol 2x. Jeho taktika na dve zastavenia v boxoch neslávila úspech. Tongue out

Takže dnes to bolo 73 km za 4:30, v tombole som nič nevyhral ale aspoň som nespadol, čo znamená, že som spokojný.. S počasím aj organizačne to bol dnes celkom fajn maratónik.

Ešte zopár fotiek z trasy .

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev