SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Telecom Cup 2008

  • Published in Hokej
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
O2-OrangeS blížiacim sa termínom tretieho ročníka Telecom Cup 2008 sa vo mne hromadila nervozita. Predchádzajúce dva ročníky hokejového turnaja hrali 4 celky a teraz sme pribrali do turnaja ďalšieho mobilného operátora O2. Ich zástupca Peter striedavo šedivel a ožíval podľa toho, ako sa mu na turnaj sľúbili a neskôr odriekli účasť kolegovia. Nakoniec sa mu podarilo nejako ukecať aspoň 8 kolegov. A to som chcel, aby sa do turnaja zapojil aj team od Nokie. Keď o rok znovu zaváhajú, možno im posledné voľné miesto na turnaji uchmatne Sony-Ericsson. :-)

V sobotu ráno na piešťanskom zimáku už bolo všetko pripravené a team T-mobile sa stretol v otváracom stretnutí s hráčmi od T-com. Výprava T-com bola na turnaji tou najpočetnejšou a chlapci si to náležite užívali. Až tak, že sa nenazdali a prehrali prvý polčas 3:1. Mužstvu T-mobile tam padalo doslova všetko. Góly dávali aj hráči, ktorí inak nezvyknú skórovať. Nakoniec zápas skončil jednoznačným 6:1 pre T-mobile.

Výhľad z reštaurácie na plochuV druhom zápase sa proti sebe postavili hráči Orange proti nováčikovi turnaja O2. V mužstve O2 figurovali hráči, ktorí ako hokejbalisti mali s ľadovým hokejom málo skúsenosti a podľa toho to aj na ľade vyzeralo. Málo korčuľovania a takmer žiadne poriadne nahrávky. Preto bol výsledok 7:0 len logickým výsledkom pomeru kvality na ľade.

Hráči Orange nastúpili v treťom zápase proti oddýchnutému T-com. Asi únava z predchádzajúceho zápasu spôsobila, že T-com nepripustil žiadne strelecké hody ako s O2. Zápas skončil futbalovým 1:0 pre Orange.

ReštauraciaPo dvojhodinovej prestávke sa stretlo mužstvo T-mobile s čerstvým Siemensom, ktorý ešte nehral žiadny zápas. Išlo o vysoko taktický duel, kde vynikli obaja brankári a udržali si čistý štít až do konca zápasu. Viac z hry však mal T-mobile, ktorý však z prevahy nič nevyťažil.

Siemens - Orange O2 si po výprasku s Orange asi urobili v šatni rýchlu poradu, lebo nad teamom T-com už vyhrávali 2:1. Po prestávke im však postupne odišli sily, lebo zápas nakoniec prehrali 5:2. T-com si pripísal prvú výhru na turnaji.

Siemens - Orange Aj Orange sa presvedčil o sile Siemensu, ktorý vzdoroval až takmer do samého záveru zápasu s vyrovnaným výsledkom 1:1. Avšak posledná ukážková akcia Orange skončila v sieti a tak bol Orange už jednou nohou víťazom turnaja.

T-Com - Orange Druhou nohou už Orange takmer aj pevne stál na prvom mieste, keď po prvej polovici zápasu T-mobile so stále sa lepšiacim O2, bol stav 2:0 v prospech O2. Opticky to na ľade vyzeralo, že sa hrá len na strane O2. Hráči Orange už pomaly otváralo šampanské hore v reštaurácii a robili si vtípky. Reku, T-mobile už je unavený, však sa pozrite ako sa Robo stále potkýňa o korčule. :-)
Hráči T-mobile sa však zaťali a systémom "brutal force" zlomili strelecké nešťasie. Druhú polovicu zápasu vyhrali 3:0, čím hráčom Orange úplne pokazili náladu. A to už mali reči, že na zápas s T-mobile ani nenastúpia a kľudne ho prehrajú hoci aj kontumačne. :-)
Nedalo sa nič robiť, rozhodnúť o víťazovi turnaja musel výsledok zápasu Orange - T-mobile.

O2-Orange Siemens nastúpil do zápasu s T-com v súboji o isté tretie miesto. Ak nie lepšie. T-comu však už úplne odišli sily. Hoci bojovali koľko vládali, proti trpezlivej hre Siemensu sa nepresadili a prehrali 0:2

Malé finále Orange - T-mobile už rozhodovalo o tom, kto bude víťazom turnaja. V šatni T-mobile bolo po dramatickom zápase s O2 menšie umývanie hláv.
Rozprávali sme sa, kde sme spravili chybu, prečo sa nám gólostroj zasekol a podobne. Na zápas s Orange sme preto nastúpili plne skoncentrovaní.
Siemens - T-mobile Keby mi však niekto povedal, že T-mobile bude po prvej polovici zápasu vyhrávať 4:0, tak by som ho asi hnal svinským krokom kamsi. Bola to však realita a najviac ma tešilo, že sme hráčov Orange prakticky k ničomu nepustili. Akurát nám brankár Marek mrzol v bránke. Zato jeho náprotivok v bránke Orange sa o nedostatok práce rozhodne nemohol sťažovať. V druhej polovici zápasu sme im fukli ešte jeden gól a bolo po paráde. Zápas skončil 5:0 a obhájili sme tak minuloročný titul Telecom Cup 2008.
Pri podávaní rúk sa mi chalani ako Tóno, Rasťo, Keťo, Tomáš či Roman vyčítavo pozerali do očí. Čo sme im to preboha spravili? :-) Takto ich vytrieskať.

V zápase Siemens - O2 už o nič nešlo. Siemens mal isté tretie miesto a držal remízu 1:1 Nakoniec sa Siemensu v závere podarilo streliť víťazný gól a O2, až na výprask s Orange, sa po sympatickom výkone na turnaji umiestnil na 5 mieste. Posledné tri zápasy uhrali len miernymi či dokoca tesnými prehrami.

Siemens - T-mobile Vyhodnotenie a odovzdávanie cien som mal na starosti ja (pomáhal mi Tomáš z Orange) a stres v posledných dňoch spôsobil že som zavalil brutálnu hlášku pri vyhlasovaní prvého miesta.
"A titul Telecom Cupu 2008 obhájil team Telecom."
Až pohľad na vydesené ksichty kolegov ma donútil previnúť pásku a vypočuť si, čo som práve práve vypotil.
Podaktorí spoznajú Ernesta. :-) Na svoju vnútornú obranu som si to vnútorne vysvetlil vcelku logicky. Posledný týždeň som fakt neriešil nič iné len Telecom Cup. Telecom sem, Telecom tam, mne už je to všetko jedno, Telecom tu, Telecom tak, mne už je to fuk.
"Vy ste z ktorého teamu" pýtal sa ma správca zimáku pri vystavovaní dokladu o platbe za prenájom ľadu.
"Telecom, pardón T-mobile"
Keby sa ma v sobotu niekto opýtal ako sa volám
"ee e e Telecom" :-)

Konečne to mám z krku. Radšej sa ma však nepýtajte, ako sa volám.

Turnaj mal podľa mňa celkom dobrú úroveň. Nikto sa vážne nezranil, čo som veľmi rád a nielen ja. Ošetrovateľka nemala žiadnu prácu. Ale tiež kvitovala, že sa hrá slušne. Samozrejme až na pár hormónov. Hlavne tí lepší hráči občas reagovali v zápale boja zbytočne podráždene ale našťastie sa včas spamätali a ospravedlnili sa navzájom. Tak to má byť.

Výsledky

T-mobile - T-com 6:1
Orange - O2 7:0
Orange - T-com 1:0
T-mobile - Siemens 0:0
T-com - O2 5:2
Orange - Siemens 2:1
T-mobile - O2 3:2
Siemens - T-com 2:0
Orange - T-mobile 0:5
Siemens - O2 2:1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tabuľka

Team Výhra - Remíza - Prehra Skóre Body
T-mobile 3 - 1 - 0 14:3 7
Orange 3 - 0 - 1 10:6 6
Siemens 2 - 1 - 1 5:3 5
T-com 1 - 0 - 3 6:11 2
O2 0 - 0 - 4 5:17 0

 

 

 

 

 

 

 


Štadión v Piešťanoch by mohol byť vzorom pre iné. Fungujúce sprchy, šatne, všade čisto. Každá šatňa mala svoje označenie. Malo to úroveň. Dúfam, že o rok budú Piešťany dejiskom aj 4 ročníka Telecom Cup.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...