SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 7:22 AM CEST, Apr 30, 2020

Telecom Cup 2008

  • Published in Hokej
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
O2-OrangeS blížiacim sa termínom tretieho ročníka Telecom Cup 2008 sa vo mne hromadila nervozita. Predchádzajúce dva ročníky hokejového turnaja hrali 4 celky a teraz sme pribrali do turnaja ďalšieho mobilného operátora O2. Ich zástupca Peter striedavo šedivel a ožíval podľa toho, ako sa mu na turnaj sľúbili a neskôr odriekli účasť kolegovia. Nakoniec sa mu podarilo nejako ukecať aspoň 8 kolegov. A to som chcel, aby sa do turnaja zapojil aj team od Nokie. Keď o rok znovu zaváhajú, možno im posledné voľné miesto na turnaji uchmatne Sony-Ericsson. :-)

V sobotu ráno na piešťanskom zimáku už bolo všetko pripravené a team T-mobile sa stretol v otváracom stretnutí s hráčmi od T-com. Výprava T-com bola na turnaji tou najpočetnejšou a chlapci si to náležite užívali. Až tak, že sa nenazdali a prehrali prvý polčas 3:1. Mužstvu T-mobile tam padalo doslova všetko. Góly dávali aj hráči, ktorí inak nezvyknú skórovať. Nakoniec zápas skončil jednoznačným 6:1 pre T-mobile.

Výhľad z reštaurácie na plochuV druhom zápase sa proti sebe postavili hráči Orange proti nováčikovi turnaja O2. V mužstve O2 figurovali hráči, ktorí ako hokejbalisti mali s ľadovým hokejom málo skúsenosti a podľa toho to aj na ľade vyzeralo. Málo korčuľovania a takmer žiadne poriadne nahrávky. Preto bol výsledok 7:0 len logickým výsledkom pomeru kvality na ľade.

Hráči Orange nastúpili v treťom zápase proti oddýchnutému T-com. Asi únava z predchádzajúceho zápasu spôsobila, že T-com nepripustil žiadne strelecké hody ako s O2. Zápas skončil futbalovým 1:0 pre Orange.

ReštauraciaPo dvojhodinovej prestávke sa stretlo mužstvo T-mobile s čerstvým Siemensom, ktorý ešte nehral žiadny zápas. Išlo o vysoko taktický duel, kde vynikli obaja brankári a udržali si čistý štít až do konca zápasu. Viac z hry však mal T-mobile, ktorý však z prevahy nič nevyťažil.

Siemens - Orange O2 si po výprasku s Orange asi urobili v šatni rýchlu poradu, lebo nad teamom T-com už vyhrávali 2:1. Po prestávke im však postupne odišli sily, lebo zápas nakoniec prehrali 5:2. T-com si pripísal prvú výhru na turnaji.

Siemens - Orange Aj Orange sa presvedčil o sile Siemensu, ktorý vzdoroval až takmer do samého záveru zápasu s vyrovnaným výsledkom 1:1. Avšak posledná ukážková akcia Orange skončila v sieti a tak bol Orange už jednou nohou víťazom turnaja.

T-Com - Orange Druhou nohou už Orange takmer aj pevne stál na prvom mieste, keď po prvej polovici zápasu T-mobile so stále sa lepšiacim O2, bol stav 2:0 v prospech O2. Opticky to na ľade vyzeralo, že sa hrá len na strane O2. Hráči Orange už pomaly otváralo šampanské hore v reštaurácii a robili si vtípky. Reku, T-mobile už je unavený, však sa pozrite ako sa Robo stále potkýňa o korčule. :-)
Hráči T-mobile sa však zaťali a systémom "brutal force" zlomili strelecké nešťasie. Druhú polovicu zápasu vyhrali 3:0, čím hráčom Orange úplne pokazili náladu. A to už mali reči, že na zápas s T-mobile ani nenastúpia a kľudne ho prehrajú hoci aj kontumačne. :-)
Nedalo sa nič robiť, rozhodnúť o víťazovi turnaja musel výsledok zápasu Orange - T-mobile.

O2-Orange Siemens nastúpil do zápasu s T-com v súboji o isté tretie miesto. Ak nie lepšie. T-comu však už úplne odišli sily. Hoci bojovali koľko vládali, proti trpezlivej hre Siemensu sa nepresadili a prehrali 0:2

Malé finále Orange - T-mobile už rozhodovalo o tom, kto bude víťazom turnaja. V šatni T-mobile bolo po dramatickom zápase s O2 menšie umývanie hláv.
Rozprávali sme sa, kde sme spravili chybu, prečo sa nám gólostroj zasekol a podobne. Na zápas s Orange sme preto nastúpili plne skoncentrovaní.
Siemens - T-mobile Keby mi však niekto povedal, že T-mobile bude po prvej polovici zápasu vyhrávať 4:0, tak by som ho asi hnal svinským krokom kamsi. Bola to však realita a najviac ma tešilo, že sme hráčov Orange prakticky k ničomu nepustili. Akurát nám brankár Marek mrzol v bránke. Zato jeho náprotivok v bránke Orange sa o nedostatok práce rozhodne nemohol sťažovať. V druhej polovici zápasu sme im fukli ešte jeden gól a bolo po paráde. Zápas skončil 5:0 a obhájili sme tak minuloročný titul Telecom Cup 2008.
Pri podávaní rúk sa mi chalani ako Tóno, Rasťo, Keťo, Tomáš či Roman vyčítavo pozerali do očí. Čo sme im to preboha spravili? :-) Takto ich vytrieskať.

V zápase Siemens - O2 už o nič nešlo. Siemens mal isté tretie miesto a držal remízu 1:1 Nakoniec sa Siemensu v závere podarilo streliť víťazný gól a O2, až na výprask s Orange, sa po sympatickom výkone na turnaji umiestnil na 5 mieste. Posledné tri zápasy uhrali len miernymi či dokoca tesnými prehrami.

Siemens - T-mobile Vyhodnotenie a odovzdávanie cien som mal na starosti ja (pomáhal mi Tomáš z Orange) a stres v posledných dňoch spôsobil že som zavalil brutálnu hlášku pri vyhlasovaní prvého miesta.
"A titul Telecom Cupu 2008 obhájil team Telecom."
Až pohľad na vydesené ksichty kolegov ma donútil previnúť pásku a vypočuť si, čo som práve práve vypotil.
Podaktorí spoznajú Ernesta. :-) Na svoju vnútornú obranu som si to vnútorne vysvetlil vcelku logicky. Posledný týždeň som fakt neriešil nič iné len Telecom Cup. Telecom sem, Telecom tam, mne už je to všetko jedno, Telecom tu, Telecom tak, mne už je to fuk.
"Vy ste z ktorého teamu" pýtal sa ma správca zimáku pri vystavovaní dokladu o platbe za prenájom ľadu.
"Telecom, pardón T-mobile"
Keby sa ma v sobotu niekto opýtal ako sa volám
"ee e e Telecom" :-)

Konečne to mám z krku. Radšej sa ma však nepýtajte, ako sa volám.

Turnaj mal podľa mňa celkom dobrú úroveň. Nikto sa vážne nezranil, čo som veľmi rád a nielen ja. Ošetrovateľka nemala žiadnu prácu. Ale tiež kvitovala, že sa hrá slušne. Samozrejme až na pár hormónov. Hlavne tí lepší hráči občas reagovali v zápale boja zbytočne podráždene ale našťastie sa včas spamätali a ospravedlnili sa navzájom. Tak to má byť.

Výsledky

T-mobile - T-com 6:1
Orange - O2 7:0
Orange - T-com 1:0
T-mobile - Siemens 0:0
T-com - O2 5:2
Orange - Siemens 2:1
T-mobile - O2 3:2
Siemens - T-com 2:0
Orange - T-mobile 0:5
Siemens - O2 2:1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tabuľka

Team Výhra - Remíza - Prehra Skóre Body
T-mobile 3 - 1 - 0 14:3 7
Orange 3 - 0 - 1 10:6 6
Siemens 2 - 1 - 1 5:3 5
T-com 1 - 0 - 3 6:11 2
O2 0 - 0 - 4 5:17 0

 

 

 

 

 

 

 


Štadión v Piešťanoch by mohol byť vzorom pre iné. Fungujúce sprchy, šatne, všade čisto. Každá šatňa mala svoje označenie. Malo to úroveň. Dúfam, že o rok budú Piešťany dejiskom aj 4 ročníka Telecom Cup.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Časovka na Zošku 2020

Cestná cyklistika 26-04-2020

Milí moji verní čitatelia, mám pre vás vynikajúcu správu, som naspäť v akcii :-) A pre tých ostatných - viem čo som sľúbil v poslednej reportke, ale je mi ľúto, tak ľahko sa ma nezbavít...

Ötztaler Radmarathon 2019

Cestná cyklistika 01-09-2019

Pojem Ötztaler má medzi cyklistami cveng, patrí k najťažším amatérskym pretekom a preto aj kvalita tejto reportky by mala zodpovedať jeho náročnosti a legendárnemu sloganu „I have ...

Arlberg Giro 2019

Cestná cyklistika 04-08-2019

Kým minulý rok boli tieto preteky vrcholom mojej sezóny, teraz iba posledným testovacím tréningom pred ötzim. Hneď od začiatku som do nich vyrazil svižným tempom, ale nebola za tým žiadna prefíkaná ta...

Garmin Edge Explore – predurčený pre cyk…

Športovec používa HW SW 10-01-2019

  Garmin Edge Explore je zjednodušená a zmenšená verzia vlajkovej lodi Edge 1030 a je pokračovateľom línie cyklopočítačov s navigáciou v podobe modelov Edge Explore 1000 či...

Test Garmin Edge 1030 - 3. záverečná čas…

Športovec používa HW SW 16-09-2018

Pokročilejšie funkcie, trénovanie, tréningové plány, segmenty Najväčším pokrokom Garmin Edge 1030 voči predchodcom je v oblasti moderovaného tréningu a automatického merania  a vyhodno...

Test Garmin Edge 1030 - 2. časť

Športovec používa HW SW 14-08-2018

Navigácia a jazdenie podľa plánu Nemohla by to byť GPSka, keby nemala bohatú škálu navigačných možností a funkcií. Všetky tieto funkcie prebrala z bývalej vlajkovej lode Garmin Edge 1000 ...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev