SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 7:22 AM CEST, Apr 30, 2020

1. ročník amatérskeho hokejového turnaja Ružinov 2008

  • Published in Hokej
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Storms - SurovciSpoluhráč Martin sa ma opýtal, či by som s ním nešiel do obrany za RB-team. Reku, amatérsky turnaj, zahráme si. Tak dal môj kontakt Špakovi, nech si dohodneme štartovné a podobné veci.

Keď som prišiel na štadión, tak mi nebolo všetko jedno. Pri pohľade na dve mužstvá, čo práve hrali hokej pred nami, sa ma zmocnila nepríjemná predtucha, že budeme mať čo robiť, aby sme dačo uhrali.

Žilina - VajnoryHralo dohromady 8 mužstiev rozdelených do dvoch skupín. Každý s každým a potom o umiestnenie s teamom druhej skupiny. My sme sa ocitli v prvej skupine s Hockey Team, Lazy Hams a so záhorákmi Maxim Relax. Hralo sa na 2x15 minút čistý čas. Tresty sa konvertovali na samostatné nájazdy. Takže nie 2 minúty oslabenia ale trestné strieľanie. Dosť zvláštne pravidlo. Zato dosť účinné. :-)

Prvý zápas sme hrali s Hockey club. Zdalo sa mi, že sú hokejovejší ako my. Viedli sme 3:1. Stiahli to však na 3:3. Znovu sme odskočili o dva góly a začali sa strachovať o výsledok, lebo zase stiahli na rozdiel jedného gólu. Nakoniec sme však stav horko-ťažko udržali. K výhre nám veľmi pomohlo práve pravidlo trestu, keď sme skórovali práve z týchto nájazdov.
V šatni bolo počuť zo susednej komentáre typu:
"Mňa nesere, že sme prehrali. Mňa sere, že sme prehrali so slabšími. :-)"

Žilina - Hockey teamDruhý zápas sme mali hrať už o hodinu. Chalani však rozjarení nabehli do bufetu na párky, klobásy a podobne. Martinovi som vravel, že to nedopadne dobre. Nohy oťažejú, žalúdok si vyhradí systémové prostriedky na spracovanie potravy a na ľade sa to prejaví tak, že nikto nebude vládať.

Žilina - Hockey teamŠak ani nevládali. Dlho sme držali vyrovnanú partiu a potom sa to už rozbehlo. Pomaly čo striedanie, to gól. Tuším sa zadarilo aj dva góly za striedanie. :-) Aspoň polovica gólov išla na vrub náško brankára Rudyho, ktorý si na niektoré puky ani nešáhol. Ešte som mu pred stretnutím hovoril:
"Kry strely a o dorážky sa už s Martinom postaráme."
No lenže on to asi blbo pochopil, lebo chytal dorážky a na strely kašlal. :-)
Stretnutie skončilo potupným 6:0 v prospech Lazy Hams.
Neskôr som Martinovi hovoril, že či mi už verí, čo spravia dva nevinné párky a klobása polhodinu pred zápasom.

Tretí zápas sme mali až na druhý deň. Maxim relax bol objektívne lepši. Preto bolo prekvapujúce, že sme s ním vládali držať krok. Hlavne nám známi hráči súpera boli permanentne nebezpeční. Hráč s 11 vedel vypáliť takú šlehu, že som sa radšej prevenívne pratal nabok. Nech si to radšej chytá brankár, ja rozhodne nie.
Prvá polovica zápasu skončila 0:0. S Martinom sme si robili vtípky, že máme šancu. A možno aj vyhráme ak sa zadarí. Len treba streliť gól. Aj sa zadarilo. Dengľavému Slížovi sa podaril dať gól zblízka do vinkla. Boj o tretie miesto získaval jasné kontúry. Začalo sa taktizovať. Najprv si zobral oddychový čas súper. Neskôr potom aj my.
Zvýšený tlak súpera však priniesol vyrovnávajúci gól. Nikým nekrytý hráč dostal puk pred Rudym a zblízka zavesil.
Stav 1:1 vydržal až do konca a nás odsunul do boja o 5 miesto.
V stretnutí exceloval Rudy. Ten čo pochytal, privádzal hráčov súpera do zúrivosti. Asi chcel odčiniť fliasko zo všerajšieho výprasku od Lazy Hams.

Vajnory - RB teamV zápase o 5 miesto sme si verili, že to nejako uhráme. Včera hrali vajnoráci zaujímavú partiu, keď prehrávali so Žilinou 4:1 a neuveriteľne to otočili na 4:8.
Lenže sen netrval hádam ani 30 sekúnd, a už sme po dorážke prehrávali 1:0. Hráči súpera mali veľmi silný útok, ktorý si nas rozoberal ako stavebnicu. Nahrávky na jeden dotyk. Aj za stavu 2:2 sme stále verili, že na to máme.
Potom to prišlo. Začali sme dostávať jeden gól za druhým. Robili sme čo mohli. Súper sa dostával do obrátok a my sme nevedeli, kam skôr skočiť. Vrchol bol, keď sme stratili pasmo a z následného protiútoku išli naši útočníci kľudne striedať a nás nechali s Martinom svojmu gólovému osudu.
Nakoniec sme znovu potupne prehrali. 7:2. Nechápem, ako mohli títo vajnoráci dostať vo svojej skupine od teamu Storm 10 banánov. A to Storm hral len o 3 miesto.

Vajnory - RB team.Nakoniec sme teda skončili na 6 mieste, hoci podľa papierových predpokladov, sme mali hrať skôr o 7 miesto. Myslím, že našej hre neprospelo, že sme boli poskladaní z dvoch teamov. Tornádo a RB team. Útočníci RB teamu hrali aj s obranou Tornáda a útočníci Tornáda hrali aj s obranou RB teamu. Nabudúce sa na takéto poskladané družstvo radšej vykašlem. Veľa prihrávok išlo do prázdna a útočníci niekedy chaoticky pobiehali a nevedeli, kam si majú nabiehať.

Gruppenfotka na záver.Ale aspoň boli chalani v pohode. Nepindali sme po sebe. Len sme si posťažovali, že sme hrali proti samým bývalým hokejistom. Kebyže to boli naozajstní amatéri ako my, tak by sme mali šancu na lepší výsledok. My sme mali v mužstve len hokejistu Miša, ktorý to s pukom vedel. Takže v podstate sme obstáli . :-)

1 skupina

Lazy Hams - Maxim Relax 3:0
RB team - Hockey club 5:4
Lazy Hams - RB team
6:0
Maxim relax - Hockey club
6:3
Lazy Hams - Hockey club
5:1
Maxim relax - RB team 1:1
1. Lazy Hams
2. Maxim Relax
3. RB Team
4. Hockey Club

2 skupina
Storms - Surovci 1:3
Žilina Flyers - HC Vajnory
4:8
Storms - Žilina Flyers
8:0
Surovci - HC Vajnory
6:4
Storms - HC Vajnory 10:2
Surovci - Žilina Flyers
4:4

1. Surovci
2. Storms
3. HC Vajnory
4. Žilina Flyers

------------------------

Zápasy o umiestnenie: 

Hockey club - Žilina Flyers 8:6
RB Team - HC Vajnory 2:7
Maxim Relax - Storms 1:2
Lazy Hams - Surovci 6:5

Konečná tabuľka:

1. Lazy Hams
2. Surovci
3. Storms
4. Maxim Relax
5. HC Vajnory
6. RB team
7. Hockey Club
8. Žilina Flyers

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Časovka na Zošku 2020

Cestná cyklistika 26-04-2020

Milí moji verní čitatelia, mám pre vás vynikajúcu správu, som naspäť v akcii :-) A pre tých ostatných - viem čo som sľúbil v poslednej reportke, ale je mi ľúto, tak ľahko sa ma nezbavít...

Ötztaler Radmarathon 2019

Cestná cyklistika 01-09-2019

Pojem Ötztaler má medzi cyklistami cveng, patrí k najťažším amatérskym pretekom a preto aj kvalita tejto reportky by mala zodpovedať jeho náročnosti a legendárnemu sloganu „I have ...

Arlberg Giro 2019

Cestná cyklistika 04-08-2019

Kým minulý rok boli tieto preteky vrcholom mojej sezóny, teraz iba posledným testovacím tréningom pred ötzim. Hneď od začiatku som do nich vyrazil svižným tempom, ale nebola za tým žiadna prefíkaná ta...

Garmin Edge Explore – predurčený pre cyk…

Športovec používa HW SW 10-01-2019

  Garmin Edge Explore je zjednodušená a zmenšená verzia vlajkovej lodi Edge 1030 a je pokračovateľom línie cyklopočítačov s navigáciou v podobe modelov Edge Explore 1000 či...

Test Garmin Edge 1030 - 3. záverečná čas…

Športovec používa HW SW 16-09-2018

Pokročilejšie funkcie, trénovanie, tréningové plány, segmenty Najväčším pokrokom Garmin Edge 1030 voči predchodcom je v oblasti moderovaného tréningu a automatického merania  a vyhodno...

Test Garmin Edge 1030 - 2. časť

Športovec používa HW SW 14-08-2018

Navigácia a jazdenie podľa plánu Nemohla by to byť GPSka, keby nemala bohatú škálu navigačných možností a funkcií. Všetky tieto funkcie prebrala z bývalej vlajkovej lode Garmin Edge 1000 ...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev