SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Makado 2009

  • Published in Orientačné športy
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
15 za 100.... 16 za ....Vazkári robia z tejto akcie z roka na rok kvalitnejšie podujatie. A tak sa zbieha konkurencia zo všetkých strán. Tento rok sa k tomu pridalo aj pravé cyklistické počasie, ktoré zafungovalo tak ako malo. Nič teda nebránilo zažiť pravé dobrodružstvo v Malých Karpatoch.  Hneď na štarte som cítil vnútornú nervozitu, aby som nezvrzal úvod. Lebo sa to s nami povlečie až do cieľa. :-)  Po odštartovaní sme začali horúčkovo značiť bodové hodnoty na mapu. Aj ma napadlo, že som zasa zabudol zobrať fixku, aspoň by som DAČO videl na mape. Teda hodnoty jednotlivých kontrôl, ktoré sme si nachytro na štarte načmárali na mapu perom.

Hneď po prvej kontrole sme išli do prudkého kopca. Mudroval som, že to nebol dobrý nápad, takto za studena pustiť sýtič naplno. Aj Milana som v duchu počul nadávať, aby som ubral plyn. Ale dobré bolo, keď sme išli cez menej udržiavanú lesnú cestičku, že našim nohám žihľavový zábal preventívne zobral chuť na kŕčové šlehy. A keď sme sa teda dotrepali konečne hore, začalo to celkom svižne odsýpať.
konkurenciaPred Kamzíkom mi Milan vravel, že mám spomaliť, že on "nebol na Alpaťáku". :-) Tak som teda spomalil a priebežne ukazoval na kontrolách, kde sme a kam ideme. Lebo nestíhal utierať nudle z nosa, nestíhal aktualizovať mapu v mikromapníku, nestíhal piť.... len plápolal ako červená handra na tyči.

máme, môžeme ísť na ďalšiuOkolo Kamzíku som sa dosť bál ísť naplno. Bolo tam veľa ľudí a okolo nich samé deti. Cestou na Krasňany sa však Milan chytil a v podstate sme nabrali celkom pravidelné tempo a odkrajovali kilometre, kontroly, minúty jedna radosť.

Tú som stratil po zjazde z kontroly číslo 26 pri Svätom Jure. Vytrasená cesta plná šutrov, ktoré som si pamätal ešte zo Svätojurského maratónu a to isté po orazení ešte aj dole. Zákrutu som vybral a naraz zisťujem, že mi to ide nejako ťažko. Kukám na predné koleso, splaskáva. "Doooo..." (áno Medo, nadávat sa v lese nesmí, v lese móžu byt aj malé dzeci).

Predné koleso. Ešte neviem o zadnom.Vôbec som nechápal, kde som mohol chytiť defekt. Určite som nesekol, to by som cítil. Okej teda, zhodil som koleso, chvíľu sa lomcoval s výmenou duše, fúkal, fúkal, fúkal, tlakoval, tla-ko-val, tla-k-o-v-a-l. Hotovo, zbalil som sakypaky. Nasadol a kua, nejako ťažko mi to ide. Zase? Kuknem na predné, či som to natlakoval dosť, OK. Kuknem dozadu, splasknuté. Zareval som zopar nepublikovateľných slov, kašlem Meda, dzeci sa tu nemajú čo potulovať po lese. :-)

Defekt, tesne pred zistením druhého defektu.Taká smola, kua. Druhú náhradnú dušu som už nemal. Šak načo, jedna náhradná musí stačiť, nejazdíme po kaktusoch. Keby mal bicykel tri kolesá, tak namôjdušu chytím defekt aj na to tretie. Vinohrady sú zákerná vec, povaľuje sa tam veľa ostrých vecí a drôtov. Niečo o tom viem, sami sme mali roky prenajaté vinohrady v tejto oblasti.

Milan bol tuším aj rád za túto nečakanú prestávku, kým som vymieňal jeho náhradnú dušu na svoje zadné koleso. Aspoň si oddýchol. Od "náhodne" okoloidúceho Tomáša (staviteľa kontrôl) som vysomroval ešte jednu náhradnú dušu, lebo ak dostanem ešte jeden defekt, tak za seba a lesnú zver neručím.

A ešte zadné kolesoKeď sme sa konečne znovu rozbehli, zistil som, že som parádne vytuhol a stihli nás obehnúť "kombajnisti" aj niekoľko párov z iných kategórii. Ale postupne sme sa obaja znovu rozbehli. Síce nás v rozlete zastavila ťažšia kontrola vo Svätom Jure ale potom to už začalo znovu pekne odsýpať.

Škoda len toho strateného času pri dvojdefekte, takže sme museli niektoré kontroly oželieť. Každopádne sme našli všetko, čo sme chceli a aj po menšom nedorozumení v oblasti cieľa aj do neho dorazili.

Ja som to tušil. :-)Za tie predchádzajúce ročníky, čo sme si užili chladu, dažďa, snehu, mrazov sme si dnes jednoznačne zaslúžili takéto počasie. Vyšlo úplne parádne.

Takto s odstupom času ma napadajú drobné srandy, ktorými by sa dalo Makado vylepšiť. Napríklad, že druhý jazdec bude mať tiež preukaz ale nebude značiť kontroly ale bude len odcvakávať poradie. Zaviesť bonusové kontroly, tajné (nezakreslené kontroly na mape) ktoré sa dajú nájsť len návštevou bonusovej kotroly a tak podobne.

Dúfam, že sa takýto termín etabluje v kalendári budúceho roka. Určite nebude nikto proti. O rok v plnej sile zasa a bez defektov. :-)

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev