SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 11:40 AM CEST, Sep 3, 2021

Telecom Cup 2012

  • Published in Hokej
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

logoTC
V nedeľu 25.marca 2012 sa v piešťanskej EASTON Aréne uskutočnil už siedmy ročník TELECOM CUP-u 2012. Zúčastnili sa na ňom zamestnanci telekomunikačných operátorov a ich spriaznených firiem. Hralo sa na 2x15 minút čistého času s doplnkovými samostatnými nájazdami vo dvoch skupinách po troch účastníkoch.


V poradí VII ročník Telecom Cupu sa niesol na vlne krásneho jarného a teplého počasia. Pesimista by to videl realisticky. Teda na vlne ochorení horných dýchacích ciest a chrípky.

V nedeľu 25. marca sa o 8 ráno na Pieštanskom zimnom štadióne stretli v otváracom zápase teamy Telekom A (bývalý T-com) a AT&T. Trošku som tŕpol, ako sa popasujú s časovým chytákom prechodu na letný čas. :-)
Psychickú výhodu v stretnutí získali asi hráči AT&T ktorí do druhej polovici zápasu nastupovali s jednogólovým vedením, ktoré v druhom polčase dvihli o další gól. Ale Telekomu A, sa v druhej polovici podarilo v rozpätí 2 minút dotiahnúť na 2:2. Všetko to vyzeralo na rozuzlenie v samostatných nájazdoch ale AT&T nakoniec v poslednej chvíli uchmatli víťazstvo pre seba v poslednej minúte zápasu, ktorý zavesil Palo Fronk ako správny kapitán.
AT&T - Telekom A 3:2 (1:0,2:2)

V druhom zápase sa stretli takpovediac tradiční súperi Siemens proti Telekom B (bývalý T-mobile). So Siemensom sa hráči Telekom B po iné roky vždy strelecky trápili. Tak sa očakával podobný scenár aj teraz. Lenže keď v 7 minúte svietilo na tabuli 6:0 pre Telekom B, bolo v podstate po zápase. Telekom B zvolnil obrátky a v pohode kontroloval zvyšok stretnutia v ktorom priložil ešte dva kúsky a položil tak dobrý základ na boj o pohárové umiestnenie. Stretnutie skončilo 8:0 pre Telekom B.
Telekom B - Siemens 8:0 (6:0,2:0)

IBM nastúpil v treťom zápase proti už rozohratému teamu AT&T. Obidve mužstvá nastúpili proti sebe s troma plnohodnotnými útokmi a tak bolo celé stretnutie odohrane v dobrom tempe. Bojovalo sa prakticky celý zápas za nerozhodného stavu 0:0. Nakoniec sa hráčom IBM podarilo odomknúť brankára 4 minúty pred koncom a o pár minút pridali ešte jeden.
Tento zápas bol podľa mňa jeden z najlepších. Takpovediac malé finále Telecom Cup 2012.
IBM - AT&T 2:0 (0:0,2:0)

Orange prišlo do Piešťan vo víťaznej nálade, keď vo Vysokých Tatrách vyhralo hokejový turnaj. Lenže Telekom B sa nenechal zastrašiť a v 10 minúte otvoril skóre zápasu. V druhom polčase hneď v úvode pridal druhý gól. O dve minúty Orange znížil na 2:1. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Telekomu B sa podarilo vsietiť tretí gól. A keď spravil brankár Orange minútu pred koncom stretnutia fatálnu chybu, keď z rohu klziska nahral rovno súperovi rovno na hokejku, bolo po zápase.
Orange - Telekom B 1:4 (0:1,1:3)

Telekom A nastúpil oddýchnutý proti hráčom IBM, ktorí ukázali v zápase s AT&T dobrú hru, ktorú hodlali potvrdiť aj teraz. Lenže narazili na húževnatého súpera, ktorý nehodlal odovzdat svoj skalp len tak bez boja. Telekom urputne bránil tesný výsledok.
Nakoniec IBM odpor definitívne zlomili až v samom závere stretnutia, keď zvýšili na rozdiel dvoch gólov.
Telekom A - IBM 1:3 (0:1,1:2)

V poslednom zápase základnej skupiny nastúpili proti sebe Siemens a Orange. V prvej polovici zápasu bol stav 1:1. Obidve mužstvá hrali o umiestnenie v skupine. Lepšiu východiskovú pozíciu mal Orange, ktorému hralo do karát lepšie skóre, takže mu remíza stačila. Ale aj tak sa však na to nemohol spoliehať. Druhá polovica skončila bez gólov ale nedá sa povedať, že by šance na oboch stranách neboli.
Siemens - Orange 1:1 (1:1,0:0)

Tento zápas teda rozhodol o tom, že v zápase o 5 miesto sa stretne Siemens s družstvom Telekom A.
Zápas otvoril rýchlym gólom kapitán Telekomu Zdeno v 37 sekunde zápasu. O minútu už bolo vyrovnané. A začínalo sa odznovu. Neskôr Telekom pridal druhý gól a tento stav sa držal až do záveru stretnutia. Hráči na oboch stranách bojovali z posledných síl. V ostatných piatich minútach sa hráčom Siemensu podaril dokonalý obrat. Najprv vyrovnali aby v tesne pred koncom otočili stav na svoju stranu.
o 5.miesto >>
Telekom A - Siemens 2:3 (2:1,0:2)

Orange s mierne odretými ušami nastúpilo proti hráčom z AT&T ktorí predviedli sympatický výkon v oboch stretnutiach v základnej časti. Stretnutie otvoril najrýchlejším gólom turnaja Orange už v 28 sekunde hry. O pár minút už bolo vyrovnané. V druhej polovici Orange dalo druhý gól na čo AT&T zareagovalo vyrovnaním. Zdanlivo rozhodujúci gól dali minútu pred koncom hráči Orange. Ale aj na tento gól doslova v hodine dvanástej dokázali hráči AT&T odpovedať.
V boji o tretie miesto museli prísť na radu samostatné nájazdy. Prvá séria nájazdov nepriniesla rozuzlenie. Rozhodnúť sa mohlo už len po jednom nájazde. Nakoniec mali viac štastia hráči Orange, ktorých vykúpil Rasťo Rehák.
o 3.miesto >>
AT&T - Orange SK 3:4 sn (1:1,2:2 - 0:1)

Vo finále sa stretli neporazené celky z oboch skupín. IBM a Telekom B. Stretnutie bolo vyrovnané ale objektívne mali z hry viac hráči IBM, ktorí umnou hrou ubránili všetky nebezpečné akcie súpera a sami neustále ohrozovali brankára Telekom B. Prvý gól strelili hráči IBM až v druhom polčase. Na druhý gól dokázali hráči Telekom B ešte odpovedať ale nedisciplinovanou hrou a zbytočným vylúčením sa pripravili o možnosť zvratu v zápase. IBM preto zaslúžene obhájili minuloročný titul. Dobre kombinovali, korčulovali a za výborne fungujúcou obranou bol ešte lepší brankár. Nájde sa niekto, kto im o rok tretí titul nedopraje? :-)
Finále
IBM - Telekom B 3:1 (0:0,3:1)


Sumár výsledkov

-----------------------------------------------------------
AT&T - Telekom A 3:2 (1:0,2:2) psn - 1:0
Telekom B - Siemens 8:0 (6:0,2:0) psn - 1:0
IBM - AT&T 2:0 (0:0,2:0) psn - 2:1
Orange - Telekom B 1:4 (0:1,1:3) psn - 2:0
Telekom A - IBM 1:3 (0:1,1:2) psn - 0:1
Siemens - Orange 1:1 (1:1,0:0) psn - 0:1

A skupina:
1. IBM  2  2  0  0  5:1  4
2  AT&T  2  1  0  1  3:4  2
3. Telekom A  2  0  0  2  3:6  0

B skupina:
1. Telekom B  2  2  0  0  12:1  4
2. Orange SK 2  0  1  1  2:5  1
3. Siemens  2  0  1  1  1:9  1

Stretnutia o umiestnenie:
o 5.miesto >> Telekom A - Siemens 2:3 (2:1,0:2)
o 3.miesto >> AT&T - Orange SK 3:4 sn (1:1,2:2 - 0:1)**
FINÁLE >>  IBM - Telekom B 3:1 (0:0,3:1)

Konečná tabuľka:
1. IBM
2. Telekom B
3. Orange SK
4. AT&T
5. Siemens
6. Telekom A

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Po cestách SNP alebo Martinský cyklomaratón

Cestná cyklistika 01-09-2021

Od roku 2017 kedy som mal vážnu nehodu na biku som sa akosi nedostal na klasické cestné preteky s hromadným štartom. Prvý rok som sa dával dokopy, klúčna kosť sa zrastala len pomaly, tak som dal len r...

Mamut Tour 2021

Cestná cyklistika 24-07-2021

Ako sa dá po minuloročných „suchotách“ čo najcoolovejšie zahájiť pretekárska sezóna? No predsa lovom na mamuta, veď keď to bol hit v dobe ľadovej, určite bude aj v dobe covidovej :-) Vybral ...

Dupľovaný Karpaťák 2020

Cestná cyklistika 15-12-2020

No do kelu! V trochu ostrejšej verzii mi táto myšlienka preletela hlavou ako reakcia na Jožov návrh, že ak na štart Karpaťáku do Pezinka pôjdem na bicykli, môžeme ísť spolu. Kto nepoznáte Joža a&...

Na (cyklo)kopce s Garminom

Športovec používa HW SW 27-06-2021

Kopce sú korením cyklistiky a nepoznám nikoho, kto by netúžil dostať sa na vrchol niektorého slávneho kopca. Mnohí majú ambície tam vyjsť čo najrýchlejšie, iní sa tam vôbec dostať. Čo nás však spája, ...

Keď na bicykli nechcem byť sám

Športovec používa HW SW 13-06-2021

Sú situácie, keď by som bol rád, aby iní vedeli, kde som a ako sa mi darí. A to aj na bicykli. Či je dôvod pochváliť sa kadiaľ práve idem, alebo známym vysielať ako sa mi darí na pretekoch, prípadne r...

Podrobný test a používanie Garmin Rally …

Športovec používa HW SW 18-04-2021

Garmin Rally je už štvrtá generácia wattmetrov v cyklistických pedáloch, ktorú firma Garmin vyvinula. Zároveň je to po prvý krát, čo je k dispozícii viacero kompatibilných platforiem. Novinkou je aj p...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev