SportReport AŠK Pezinok
Log in
updated 7:22 AM CEST, Apr 30, 2020

Turnaj v Přerove, ČR 2005

  • Published in Hokej
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Musel som sa pozrieť do starších reportiek, aby som sa uistil, či sme na niektorom turnaji dostali väčšiu nakladačku ako na turnaji Strojtos v Přerově.

LavičkaOno sa s tým vlastne dalo aj počítať. Už po miniturnaji v Piešťanoch sa trúsili reči o tom, že dostaneme výprask. Moje obavy narástli po tom, čo som sa dozvedel, že väčšina zúčastnených mužstiev hrá (moravskú) záhorácku či inú amatérsku ligu. Kde by sme už len my mohli na nich vyskakovať?

Dostali sme sa do skupiny, kde hrali okrem nás aj Old Boys a Everes Tršice. Prvý zápas sme hrali o 8 hodine s Old Boys teamom. Hral sa celkom slušný a férový zápas. Nikto z nás tuším nebol starší ako najmladší od súpera. :-)

Na ich prvý gól ešte dokázal náš tretí útok odpovedať. Zo skrumáže vyšiel víťazne Šulo. Naša radosť však netrvala dlho a o chvíľu to už bolo 5:1. Neskôr pridali ďalšie dva a bolo po zápase. Zdalo sa mi, že náš brankár, ktorého zohnal Martin bol nejaký neistý. Dostával góly, ktoré by sa pri troške skúseností dali kryť. S morálkou našej obrany to poriadne zacvičilo.

Nenormálne ma sral Rasťo ktorý by bol najradšej na ľade stále. Vravím chalanom, že nás čakajú ešte dva zápasy a musíme často striedať aby sme sa zbytočne nevyčerpali. Špeciálne som to prízvukoval Rasťovi, keďže je svojím egom povestný. Rasťo pokýval hlavou že rozumie a kľudne bol na ľade namiesto mňa aj keď očividne videl, že celý jeho útok už prestriedal. Znovu hučím do neho na striedačke a zase len kýve hlavou že rozumie. Normálne sa mi vybavila scénka zo Simpsonovcov, nejaká časť s baseballom.
Do Homera hučí kapitán narýchlo zloženého basebalového teamu Montgomery Barnes (vo voľnom čase riaditeľ-majiteľ atómky) zložité pokyny. Prestrih na oči Homera, prúd zložitých pokynov na neho neustáva, nechápe, nerozumie im, posun kamery vyššie na hlavu Homera a počuť jeho myšlienky.
"Co ten chlap vode mne chce? Proč mi nedá pokoj? Proč mě nenechá jít?"
Tréner Barnes ukončuje nekonečné pokyny otázkou. "Rozuměl´s Houmre?"
"Jasně!"

Optimizmus jak sviňaKeťo mi po zápase cestou do šatne dohováral, že som všetkých nakazil svojím pesimizmom a depkošením. Asi nepostrehol, aký je rozdiel medzi pojmami realita a pesimizmus/optimizmus. Teraz to už hádam vie aj on. :-)))

Po trojhodinovej prestávke sme mali hrať druhý zápas s Everes Tršice. V kútiku duše som dúfal, že títo budú slabší ako Old Boys. Pohľad na práve prebiehajúci ich vzájomný zápas ma však uistil, že dnes celkom určite dostaneme dvojciferný náklad. Boli v tomto zápase minimálne o triedu lepším mužstvom, ako boli aspoň o dve triedy lepší Old Boys od nás. So Slížom sme sa na tom nervózne rehotali ale nedalo sa nič robiť. V druhom zápase dostaneme na p..u.
Ešte som mu povedal, že v šanci, v ktorej bol v prvom zápase, mal strieľať hneď z prvej. Je dôležité dať brankárovi čo najmenej času. Spomínal, že bol rád, že vôbec trafil puk aj bránku. :-) Viac ho však mrzela šanca, do ktorej sa dostal po úniku a bekhendom olízol hornú žŕdku.

Potom som si pokecal s Alešom, ktorý nás prišiel pozrieť. Pôvodne sme s ním počítali, že vystuží naše rady ale na včerajšiej piatkovej lyžovačke na Rači si uhnal zápal spojiviek. Oči mal červené ako z béčkového hororu. Tak sme aspoň pokecali o hokeji, cyklomaratónoch. Veď v máji sa uvidíme na Helfštýne.

Do druhého zápasu sme išli s úmyslom dostať čo najmenej. Minimálne ja som nad tým rozmýšľal. Vidina dvojciferného nákladu sa mi veľmi "nezamlouvala".
Prvé striedanie prežili všetky tri útoky bez obdržaného gólu. Strašne sme sa nad tým tešili. Nie však nadlho. Góly v našej sieti pribúdali takpovediac nebadane. Náš gól po úniku Martina len pokazil čisté konto brankára. Inak sa v gólostroji Everesu nič nezmenilo. Postupne pridávali ďalšie banány. Náš brankár tiež nemal čisté svedomie. Po jednom striedaní vravím Rasťovi, že práve prekonali rekord, keď počas jedného striedania dostali tri góly. Keď môj útok dostal vzápätí počas jedného striedania dva góly, hneď som sa pýtal dole. Nehodlal som tento rekord vyrovnať. :-)) Inak sme dodržiavali rytmus, čo gól v našej sieti, to striedanie.
Srandovný bol moment, keď rozhodca dvihol ruku a signalizoval vylúčenie nášho hráča. Z vedľajšej striedačky bolo počuť výkriky na rozhodcu,
\"Nech tohóóóó, nevylučuj hóóó, vyser se na tóóóó!\". Dokonca ani ich brankár sa nehnal na striedačku aby naskočil 6 hráč.
Rozhodca chrbtom k striedačke vysvetľuje, že nemôže zmeniť rozhodnutie a tak ju spustil až potom, čo sme dostali ďaľší banán a nikto na trestnú lavicu nemusel ísť. Aké milé od nich. :-)

Nakoniec sme odchádzali s potupnou prehrou so skóre 1:13. Takže hneď po zápase hráme z posledným teamom z druhej skupiny. Tí boli na rozdiel od nás odpočinutejší. Neskôr som bohužiaľ zistil, že aj hokejovejší. :-)

GruppenfotoDosť dlho sa hralo vyrovnane. Skóre nerástlo v takom rýchlom slede ako v predchádzajúcom zápase. Šance boli na oboch stranách. My sme mali dokonca tuším aj dve tyčky.
V druhej polovici zápasu som vyp...val Maťovi, že furt robí chujoviny a nevie nahrávať s tým svojím budzogáňom. Nedá si povedať. Kotrbáľajúce sa nahrávky, neskoro, na päty alebo také základné chyby ako kľučky na modrej. Samozrejme sa mu to nepáčilo a potom sa zase na mne na lavičke vyvetrával. Ukončil to tým, že som frfľoš a s ničím nie som spokojný. A tú podpásovku, že zrovna ja by som mal byť ticho, lebo nič nehrám, si mohol nechať pre niekoho iného. Ja mu už asi nebudem nič hovoriť. Je to asi rovnaký mantinel ako Rasťo.
"Jasně šéfe."

Potom prišlo niečo, na čo tak skoro nezabudnem. Podarilo sa mi uvoľniť sa, nabrať rýchlosť, spravil som kľučku ale brániaci hráč mi pripravil taký strom (yééééééb), že som sa v tej rýchlosti skoro zastavil na fleku, odpichol ritbergra a dopadol štvornožky. Na mikrosekundu som stratil vedomie, vyrazilo mi to dych ale pokračoval som, aj keď otrasený, ďalej. Na striedačke sa ťažko rozdýchavam a pýtam Keťa, čo za chochota to bolo. Či to videl.
"Číslo 37", vraví mi ten a jedným dychom dodáva, že aj jemu spravil niečo podobné. Ktosi z našej striedačky vraví, že ma zastavil čisto a nebol zákerný. Keťo oponuje, že jemu dvihol ruky do tváre.
Pozerám po tom maníkovi s 37 a rozmýšľam, či mu za odmenu postavím strom aj ja. Ať jeho prdel pozná bolest a krvilačne si hundrem: "Chceš tvrdú hru? Budeš ju mať."
Odplata prišla hneď v ďalšom striedaní, keď som sa hnal na neho. Mal akurát puk a nevedel komu nahrať. To sa mi lúbilo, lebo moje šance ho legálne natrieť na mantinel stúpali. Nestihol nahrať a Keťo mi potom na striedačke nadával, že som ho mohol zmangľovať viac. :-)) To je dobre, že to zdiaľky vyzeralo tak mierne. :-) Myslím, že som sa do neho oprel dosť, lebo po zbytok zápasu už o sebe nedal vedieť. Ale bol našťastie v tom zápase jediný, ktorému to v hlave necvakalo úplne normálne. Koniec zápasu bol však neodvratný a zápas skončil 0:3.

Takže sme celý turnaj prešli bez zaváhania a statočne sme všetko poprehrávali s impozantným skóre 2:23. Pohľad do histórie skutočne dokázal, že sme v troch zápasoch ešte na žiadnom turnaji nefasovali takú nakladačku. Ba dokonca sme ešte nikde nedali menej gólov. Skrátka, úplne na hovno výsledok. Schválne nehovorím výkon, lebo sme sa snažili všetci v rámci svojich možností.
Šance na vstrelenie gólu boli, len sme ich nepremenili. Keťo, Dio, Slížo, ja, Leso, Šulo, Maťo a ďalší. Snáď nám aj chýbalo to povestné šťastie, lenže ako je známe, to si sadá obyčajne na lepšieho.

Výhra za posledné miesto :-)Neskôr bolo v šatni počuť odhodlanie niečo s našou hrou urobiť. Treba toto, treba tamto. Zaznievali rôzne analýzy, riešenia....
Toto som už viac krát počul po predchádzajúcich turnajoch a vždy to doteraz skončilo rovnako. Nič sa nezmenilo. Cez týždeň nás málo chodí pravidelne, neustále improvizujeme so zostavou, nikto nemá pevne stanovený post a tak ďalej. Takto sa nedá nikam zmysluplne pohnúť.
Ďalší sa ozýva, že to bola dobrá a cenná skúsenosť. Ja si skôr myslím že drahá a málo efektívna. Drbať sa kamsi do Přerova, zaplatiť štartovné a nezahrať si poriadne hokej sa mi zdá trošku veľa. A nemám v pláne si niečo falošné nahovárať aká to bola úúúúžasná hokejová škola.

Ako sme pozerali finále turnaja, Gabo s Keťom práve pozerali rozpis pripravovaného turnaja niekedy v apríli v bratislavskom Ružinove, ktorý pripravujú nám dobre známe Šalené Zmije (Mad Vipers). Keď som videl, že sú v zozname zúčastnených mužstiev, zahlásil som, že štartovné je veľmi vysoké. Nie však cenou. Ale niečim iným.
Ak mám zaplatiť za 4 zápasy tisíc korún a reálne si pri zúčastnenej kvalite amatérskych mužstiev aspoň trochu zahrať hokej, zdá sa mi tých tisíc korún za najpravdepodobnejšie jediný uhrateľný zápas o predposledné miesto na turnaji veľa. S našou hrou určite.

Takto sa na nás skúsené mužstvá len vyšantia a my si potom budeme myslieť, že čím viac takýchto nakladačiek, tým skôr sa naučíme hrať hokej. Na to som už moc starý, aby som tomu veril.

Pridať komentár

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Časovka na Zošku 2020

Cestná cyklistika 26-04-2020

Milí moji verní čitatelia, mám pre vás vynikajúcu správu, som naspäť v akcii :-) A pre tých ostatných - viem čo som sľúbil v poslednej reportke, ale je mi ľúto, tak ľahko sa ma nezbavít...

Ötztaler Radmarathon 2019

Cestná cyklistika 01-09-2019

Pojem Ötztaler má medzi cyklistami cveng, patrí k najťažším amatérskym pretekom a preto aj kvalita tejto reportky by mala zodpovedať jeho náročnosti a legendárnemu sloganu „I have ...

Arlberg Giro 2019

Cestná cyklistika 04-08-2019

Kým minulý rok boli tieto preteky vrcholom mojej sezóny, teraz iba posledným testovacím tréningom pred ötzim. Hneď od začiatku som do nich vyrazil svižným tempom, ale nebola za tým žiadna prefíkaná ta...

Garmin Edge Explore – predurčený pre cyk…

Športovec používa HW SW 10-01-2019

  Garmin Edge Explore je zjednodušená a zmenšená verzia vlajkovej lodi Edge 1030 a je pokračovateľom línie cyklopočítačov s navigáciou v podobe modelov Edge Explore 1000 či...

Test Garmin Edge 1030 - 3. záverečná čas…

Športovec používa HW SW 16-09-2018

Pokročilejšie funkcie, trénovanie, tréningové plány, segmenty Najväčším pokrokom Garmin Edge 1030 voči predchodcom je v oblasti moderovaného tréningu a automatického merania  a vyhodno...

Test Garmin Edge 1030 - 2. časť

Športovec používa HW SW 14-08-2018

Navigácia a jazdenie podľa plánu Nemohla by to byť GPSka, keby nemala bohatú škálu navigačných možností a funkcií. Všetky tieto funkcie prebrala z bývalej vlajkovej lode Garmin Edge 1000 ...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2019 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 30-05-2019

Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdolať nástrahy tohto kopca.   Cyklistick...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 29-07-2018

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2018 dopadol nasledovne...  

next
prev