logosr

updated 6:12 PM, Jul 15, 2024 Europe/Bratislava

Garmin Forerunner 405

  • Published in Športovec používa HW SW

Tento sport tester je vhodný pre svoju veľkosť a tvar (sú to hodinky) na beh, bežkovanie ale aj cyklistiku. Čisto cyklisticky založeným športovcom by som skôr odporúčal Garmin Edge 705, ktorý opisoval Rasťo Trubač, nakoľko  obsahuje na rozdiel od Forerunnera aj farebný mapový podklad. A dostali sme sa k podstate a účelu tohto sporttestra. Garmin forerunner 405 nie je vhodný na „slepé blúdenie“ neznámym terénom. Prístroj síce obsahuje GPS modul, ale získané údaje nemá ako zobraziť - nemá mapový podklad. Jeho základnou funkciou je zber údajov počas tréningu. Jedným z týchto údajov je zemepisná poloha. Prístroj každé 4s zaznamenáva údaje, ktoré je možné vyhodnocovať až ex post v počítači pomocou softvéru Garming Training Center.

Po cca dvojmesačnom používaní tohto prístroja som zistil nasledovné plusy a mínusy tohto prístroja.

Image
Rozmery prístroja: je vhodný aj na bežné nosenie

 

Poskytovaná funkcionalita

Na tomto mieste by som nerád duplikoval používateľkú príručku, ktorú je možné nájsť tu [1]. Stručnej charakteristike sa ale zrejme nevyhnem. Prístroj má základné 4 režimy: Time/date (hodiny, dátum, stav batérie, budík, apod., podrobnejšie viď. [1]), Training (parametre tréningu – tepy vzdialenosť, tempo, rýchlosť, atď. , virtuálny partner  – viď. nižšie), Menu (nastavenia, špecifické tréningy, história – viď. nižšie), GPS (navigácia v neznámom teréne, ukladanie geografickej polohy požadovaného zaujúmavého miesta, viď. nižšie).

Elegantné ovládanie. Prístroj sa ovláda veľmi efektne pomocou prstenca a tlačidiel Start/Stop a Lap/Reset. Tlačidlá slúžia na riadenie stopiek (názov vypovedá ich funkciu). Prstenec slúži na výber z ponuky (dlhé stlačenie – výber režimu, klik – výber z ponuky, pohyb prstom po prstenci – scrolling v ponuke smerom hore alebo dole, podrobnejšie viď. [1]). Z môjho pohľadu je ovládanie veľmi intuitívne a jednoduché. Minimalizácia počtu tlačidiel napomáha k prehľadnosti (2 tlačidlá + prstenec).

Training. Toto je režim, ktorý najviac „žerie“ výpočtový čas aj energiu prístroja – preto batéria v tomto režime vydrží maximálne 8 hodín (v režime hodinky 2 týždne). Režim má 2 základné úlohy: zber a ukladanie údajov do pamäte, zobrazovanie tréningových parametrov počas tréningu (vrátane možnosti porovnávania sa s virtuálnym partnerom). Obrazovky zobrazujúce parametre sú riešené elegantne (vysoká viditeľnosť) a je možné ich plne konfigurovať. Režim poskytuje 3 obrazovky + 2 (heart rate monitor a virtual partner), medzi ktorými sa je možné jednoducho prepínať aj počas tréningu, používateľ však nemusí aktivovať všetky. Na každú obrazovku je možné zobraziť 1 až 3 tréningové parametre (ich počet pre každú obrazovku zvlášť nastavuje používateľ sám). V prípade, že obrazovka bude obsahovať 1 alebo 2 parametre, je možné vybrať aj grafický priebeh v čase a to  buď: heart rate – tepy alebo elevation - prevýšenie. Používateľ si môže vybrať z nasledujúcich parametrov:

Parameter Opis Poznámka
Elevation Nadmorská výska [m]  
Elevation Graph Priebeh nadmorskej výšky v čase  [graf]  
GPS Accuracy Aktuálna nepresnosť [m] získanej aktuálnej pozície.  
Grade Aktuálne prevýšenie [%]  
HR Tepová frekvencia [úder / min] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR % MAX Percento tepovej frekvencie s maximálnej možnej (na koľko percent fungujem ?) [%] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR Average Priemerná HR v rámci tréningu [úder / min] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR % MAX Average Priemerná HR % MAX v rámci tréningu [%] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR Lap Priemerná HR v rámci aktuálneho úseku (lap) [úder / min] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR Lap % MAX Priemerná HR % MAX v rámci aktuálneho úseku (lap)  [%] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR Graph Priebeh tepovej frekvencie [graf] Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
HR Zone Číslo zóny tepovej frekvencie, v ktorej pracujem Vyžaduje externý komponent Heartrate monitor
Heading Aktuálny smer pohybu  
Laps Počet absolvovaných úsekov (kôl) Tréning na štadióne. Kombináciou s funkciou autolap prístroj automaticky počíta kolečká.
Pace Aktuálne tempo [min / km] Používa sa obzvlášť pri behu.
Pace Average Priemerné tempo [min / km] Používa sa obzvlášť pri behu.
Pace Lap Priemerné tempo na aktuálnom úseku Používa sa obzvlášť pri behu.
Pace Last Lap Priemerné tempo na poslednom úseku [min / km] Používa sa obzvlášť pri behu.
Speed Aktuálna rýchlost [km / h]  
Speed Average Priemerná rýchlosť [km / h]  
Speed Lap Priemerná rýchlosť na aktuálnom úseku [km / h]  
Speed Last Lap Priemerná rýchlosť na poslednom úseku [km / h]  
Sunrise Čas východu slnka vzhľadom na aktuálnu GPS polohu a ročné obdobie.  
Sunset Čas západu slnka vzhľadom na aktuálnu GPS polohu a ročné obdobie.  
Time Čas tréningu [hh:mm:ss]  
Time Average Lap Priemerný čas potrebný na dokončenie trate V súvislosti s course ?
Time Lap Čas zatiaľ dosiahnutý na aktuálnom úseku [hh:mm:ss]  
Time Last Lap Čas dosiahnutý na poslednom úseku [hh:mm:ss]  
Time of day Aktuálny čas (koľko je hodín) Stíham sa vrátiť na obed ? J
Cadence Aktuálna kadencia Vyžaduje komponent Cadence Meter 
Cadence Average Priemerná kadencia Vyžaduje komponent Cadence Meter
Cadence Lap Priemerná kadencia na aktuálnom úseku Vyžaduje komponent Cadence Meter
Calories Počet spálených kalórii  
Distance Prekonaná vzdialenosť v rámci tréningu [km]  
Distance Lap Prekonaná vzdialenosť na aktuálnom úseku [km]  
Distance Last Lap Prekonaná vzdialenosť na poslednom úseku [km]  

Je jasné, že nie je možné súčasne sledovať všetky parametre a pochybujem, že to má význam. Pri sústredení na tréning na to nie je ani čas ani energia. Konkrétne ja mám nastavené obrazovky nasledovne a z môjho pohľadu je to postačujúce:


1. obrazovka (Time, Distance, Pace)
Používam ak mám na tréning limitovaný čas. Sledujem hlavne čas tréningu, aby som sa vrátil včas a nezmeškal.

Image
Tréning: čas, okamžité tempo, vzdialenosť


2. obrazovka (HR, Distance, Average Pace)
Najčastejšie používam pri tréningoch intenzívnej vytrvalosti (beh: hodinovka, 20 km, 30 km, po známej trati na čas, snažím sa udržať priemernú Pace čo najnižšie)

Image
Tréning: tepová frekvencia, priemerné tempo, vzdialenosť


3. obrazovka (Elevation, HR)
Sledujem ako sa s prevýšením zvyšuje HR, používam málo, na beh skoro vôbec.

Image
Tréning: prevýšenie, tepová frekvencia


4. obrazovka (HEART RATE)
graf tepovej frekvencie v čase a okamžitá hodnota tepovej frekvencie

Image
Tréning: priebeh tepovej frekvencie a okamžitá TF. Ak by som nastavil graf ako jediný zobrazený údaj, krivka je zobrazená vo väčšom detaile s podrobnejšími opiskami.


Autolap. Je vynikajúca funkcia, ktorá napomáha korektnému zberu údajov v rámci výkonu. Na obrázku nižšie je zobrazený priebeh 30 km behu, kde každých 1000 m došlo k automatickému zaznamenaniu úseku (lap). Táto funkcia poskytuje prehľad o priebehu trate už počas tréningu (aj v rámci analýzy neskôr). Vždy, keď dôjde k automatickému zaznamenaniu úseku (ekvivalent k manuálnemu stlačeniu tlačidla „Lap“), prístroj vydá zvukové znamenie, takže športovec nemá nutkanie neustále sledovať, koľko km už prekonal. Toto ocenia hlavne bežci. Cyklisti, ktorí majú prístroj stále pred očami (na riadidlách) nemajú problém priebežne sledovať prekonanú vzdialenosť. Každopádne automatický záznam úsekov je funkcia využiteľná aj v tomto športe. Funkcia „Autolap“ sa spúšťa na základe nakonfigurovanej udalosti, ktorá môže byť: dĺžkový úsek (napr. každých 1000 m – konfigurovateľný parameter),  GPS pozícia (vždy keď sa športovec dostane na určitú geografickú pozíciu – pozícia je nastaviteľná, funkcia využiteľná napr. na štadiónovom okruhu, resp. pri tréningoch pozostávajúcich niekoľko kôl tej istej trasy).Nižšie je uvedený záznam priebehu výkonu z programu Garmin Training Center. Z priebehu vidno, že som úvod mierne prestrelil, nakoľko priemerná rýchlosť postupne pomaly klesala. Keďže som bežal bez priebežného príjmu tekutín, dehydratácia spôsobila vypustenie v záverečných 4roch kilometroch. Toto bola demonštrácia analýzy výsledkov a poučenie z chýb, ktoré som spravil.

Image
Funkcia Autolap. Medzičasi po každom kilometri 30 km behu


Courses. Je ich možné vytvárať a ukladať do prístroja pomocou softvéru Garmin Training Center. Vytvoriť course znamená uložiť v minulosti prekonanú trať (historickú) do prístroja za účelom prekonania výsledného času v ďalšom tréningu na rovnakej trati. Je výhodné použiť túto funkciu s virtuálnym partnerom, ktorý bude počas tréningu bežať tak, ako vy pred tým. Osobne mám túto kombináciu veľmi rád, je to veľmi motivujúce. Na displeji sledujem, o koľko som popredu (v metroch) alebo aký mám náskok (v minutách). Nemal som žiadne problémy s využívaním tejto funkcionality. Kľúčovým faktorom je schopnosť prístroja rozpoznať aktuálnu geografickú pozíciu športovca voči nahranej trati v prístroji a následne porovnať časy. Funguje to bez probémov. Stala sa mi nasledovná situácia. Nastavil som tréning podľa konkrétnej course a zapol som stopky. Následne som ich ale omylom vypol (pri zamkýnaní prstenca). Všimol som si to asi 300 m po štarte. Keď som stopky opäť zapol virtuálny partner bol 300 m za mnou, čo je pravda, lebo som bol v čase 0 (zapnutia stopiek) 300 m od geografickej polohy štartu. Prístroj teda presne porovnáva Vašu aktuálnu polohu s nahratou traťou (course). V prípade, že športovec sa dostal mimo trate, prístroj zobrazí o tom informáciu a vydá aj zvukové znamenie. Iste sa pýtate, či prístroj bude pípať, ak budem bežať po chodníku na opačnej strane cesty ako deň pred tým. Odpoveď je: závisí to od šírky cesty :) Prístroj pracuje s istou toleranciou a je jedno, či bežíte 5 m vľavo alebo vpravo. Avšak v miestach so slabým signálom GPS môže prístroj hlásiť polohu mimo trate, hoci bežíte rovnakou lesnou cestou ako v predchádzajúcom tréningu. Toto však nepredstavuje problém, akonáhle sa dostanete do miesta vyššieho signálu, údaje sú relevantné. Problémy so slabým signálom neovplyvňujú porovnania Vášho aktuálneho výkonu a výkonu virtuálneho partnera.

Virtuálny partner. Je vhodný pre športovcov trénujúcich hlavne samostatne. Dá sa použiť dvoma spôsobmi: s využitím funkcie Course, kedy virtuálny partner beží tak ako vy predchádzajúci krát na tej istej trati, alebo nastavením jeho konštantnej rýchlosti. Jednoduché. Nastavíte VP konštantnú rýchlosť a vy sa snažíte ísť tak rýchlo ako on alebo rýchlejšie. Z mojej skúsenosti má tento druhý spôsob využitia skôr na rovinatých tratiach, bežeckých štadiónoch alebo pri behu do konštantného kopca. Prvý spôsob je vhodnejší do členitejšieho terénu s rôznymi stúpaniami a klesaniami.

Image
Virtuálny partner so stabilnou priemernou rýchlosťou. Zaostávam o 230 metrov.

História. Prístroj umožňuje sledovať históriu tréningov priamo v prístroji. Nie tak podrobne ako pomocou softvéru. O každom tréningu je možné vidieť: čas začiatku tréningu, prekonaná vzdialenosť, priemerná rýchlosť, spálené kalórie, čas tréningu, priemerné tepy. V rámci histórie tréningu je možné prezerať jednotlivé úseky (laps) a uvedené údaje v rámci úsekov. Funkciou Totals je možné zobraziť prekonanú celkovú vzdialenosť od začiatku sledovaného obdobia (začiatok sezóny, začiatok roka, a pod...).

GPS. Tento režim slúži na orientáciu v neznámom teréne. Je možné zaznamenávanie konkrétnych zemepisných polôh pod používateľom zadávané kľúčové slová (napr. „Domov“). Následne funkciou „Go to location“ a výberom konkrétnej lokality prístroj zobrazí kompas a šípku, ktorým smerom máme ísť k cieľu. Taktiež je možné sledovať signál satelitov.

Image
Funkcia "Go to location" Som vzdialený 4.43 km vzdušnou čiarou od domu a šipka určuje smer k cieľu. Ja však idem rovno.

User profile. V rámci profilu sa nastavujú parametre športovca, na základe ktorých sa potom vypočítavajú splálené kalórie počas tréningu. Jedná sa o tieto parametre: dátum narodenia, pohlavie, maximálna tepová frekvencia, kľudová tepová frekvencia, hmotnosť. Prístroj neumožňuje zdieľanie viacerých profilov. Jeden prístroj = jeden športovec. Program Garmin Training Center umožňuje ukladanie údajov aj do viacerých profilov. Nemám s tým skúsenosti, ale zrejme je možné, aby viacero športovcov používalo ten istý softvér.

Výborná čitateľnosť displeja. Displej je dostatočne veľký a nie je problém čísla čítať ani na priamom slnečnom svetle. Počas tmy je možné zapnúť podsvietenie dotykom 2ma prstami na protiľahlých stranách prstenca. Podsvieti sa celý displej a všetky informácie sú 100% čitateľné. Poznámka: Nosím okuliare s dioptriami 3+, ale športujem bez nich, nakoľko do diaľky vidím dobre aj bez okuliarov a na displej vidím tiež dobre. Športovec so 100% zrakom si kvalitu zobrazenia vychutná určite ešte lepšie :)

Komunikácia s PC. Prístroj komunikuje s PC pomocou proprietárnej Garmin bezdrôtovej technológie. Prijímač bezdrôtového signálu je zabudovaný v zariadení veľkosti bežného USB kľúča. Synchronizácia údajov s PC prebieha viac menej automaticky. Po vložení USB prijímača do USB portu počítača, prístroj sám zaháji presun nových údajov do PC (pomocou softvéru ANT). Je to veľmi pohodlné a nezaberie to veľa času, stačí vložiť USB ANT do portu počítača, softvér spraví ostatné za Vás.Akonáhle je presun údajov hotový, spustí sa program Garmin Training center. Aj keď tento článok nie je recenziou na tento softvér, rád by som  však poukázal na výbornú funkciu zobrazenia trate v Google Earth na jeden klik. Ak máte nainštalovaný Google Earth, softvér zobrazí trať aj s ohľadom na nadmorskú výšku v 3D mapovom reliéfe jednoduchým kliknutím na trasu pravým tlačidlom myši a zvolením funkcie „View in Google Eartch“ -. Praktické, rýchle, jednoduché.

Image
Garmin Training Center: tepová frekvencia (červená) a prevýšenie (zelená)

Image
Práca v jednotlivých tepových a rýchlostných zónach počas 30 km behu

Image
Export v Google Eartch (3D)

 Veľkosť pamäte. Podľa [1] pamäť vystačí na 20 hodín záznamu. Moja osobná skúsenosť je, že je to možno aj o čosi viac, asi závisí od kvality GPS signálu v danej oblasti (ak je signál slabší, zaznamenané úseky sú redšie vzhľadom na čas). Podľa mojich skúseností je pamäť postačujúca, len treba pravidelne synchronizovať záznam so softvérom Garmin Training center (prípadne nastaviť, automatické mazanie prenesených údajov). Prístroj tiež ponúka možnosť vymazania „starých“ záznamov. Ja používam druhú spomínanú možnosť a „staré údaje“ mažem manuálne. Taktiež je možné akútne zmazať konkrétnu (napr. najobjemnejšiu) trať.

Ďalšia funkcionalita. Training. Workouts. Zatiaľ som netestoval.

Zistené nevýhody a nedostatky

Hodnotenie je čisto subjektívne. Všetky tu uvedené nevýhody sú len vyjadrením môjho názoru na základe 2 mesačnej skúsenosti. Ďalej by som rád uviedol, že nie všetky nedostatky sa týkajú samotného prístroja. Hodnotím používanie hardvéru a softvéru globálne.

Vodotesnosť. Prístroj je vodovzdorný podľa štandardu IPX7, čo znamená, že vydrží v hĺbke 1 m dobu 30 minút. Prakticky to znamená, že prístroju sa nič nestane, pokiaľ je opláchnutý pod tečúcim prúdom vody, je možné ho používať počas dažďa, vo vlhkom prostredí a vydrží menšie nehody, kedy športovec neočakávane padne do vody. Rozhodne však nie je vhodný na plávanie. Tým pádom nie je vhodný ani na triatlon.


Výdrž batérie. Batéria vydrží v tréningovom režime pri zapnutom GPS maximálne 8 hodín. Nie je teda možné zaznamenať dlhší záznam, čo sklame skôr cyklistov. Pre nadšencov bez záväzkov viac ako 8 hodinové výlety na bicykli nie sú ničím výnimočným. Čiastočným riešením je záznam len zaujímavých častí výletu (stúpania, zjazdy, šprinty). Na IronMan teda hodinky nie je možné použiť aj z tohto dôvodu. Pre maratónske behy však úplne čas batérie bohato postačuje.


Citlivosť prstenca. Veľkou nevýhodou je citlivosť prstenca. Pokiaľ máte oblečené tričko so širokým dlhým rukávom a rukáv prekryje sport tester, jednotlivé dotyky hodiniek a rukáva sú rozpoznané ako stlačenie prstenca (prepínajú sa obrazovky). Dokonca ak si tohto nevšimnete dlhšiu dobu, po skončení behu sa prístroj tvári akoby zmrzol – nereaguje. Je to pre to, lebo časté dotyky rukáva nestíha spracovať a jednotlivé stlačenia prstenca rieši s oneskorením. Po uplynutí zopár minút sa prístroj opäť dá používať. Našťastie tlačidlá Start / Stop a Lap / Reset sú funkčné vždy, takže záznam priebehu tréningu nie je ohrozený. Prístroj umožňuje zamknutie prstenca, čo ale problém rieši len čiastočne, nakoľko potom nie je možné prepínať medzi obrazovkami, ale ani displej podsvietiť, čo je pri večerných zimných behoch veľký nedostatok. Riešením je upevniť remeň až na rukáv.


Športový mód. Pre športovcov, ktorí často striedajú napríklad cyklistiku s behom môže byť nepríjemné pomerne nepohodlné prepínanie medzi športovými módmi. Je potrebné prejsť cez zložitú ponuku, resp. vykonať nasledovné operácie: MENU / scroll down / TRAINING / scroll up / OPTIONS / 3 x scroll down / SPORT MODE. Človek často zabúda mód meniť ak včera bicykloval a dnes bude behať. Podľa môjho názoru by bolo omnoho praktickejšie, keby prístroj pri vstupe do režimu „Training“ ponúkol používateľovi na výber športový mód, resp. keby táto možnosť bola nastaviteľná v profile apod.Navyše prístroj natívne podporuje iba 2 druhy športov: Biking / Running. Na základe nastaveného módu sa vypočítavajú kalórie, po importe údajov sa zaraďujú športové aktivity do kategórii podľa športového módu v programe Garming Traning Center. V programe je síce možné vytvárať ďalšie kategórie (napr. beh na lyžiach) a následne premiestniť uskutočnený „beh“ do kategórie „Beh na lyžiach“. Lepšie riešenie by bolo, keby prístroj ponúkal natívne aj iné športy, resp. keby bolo možné zoznam športov upraviť.


Celková prekonaná vzdialenosť. Prístroj poskytuje funkciu napočítavania celkovej prekonanej vzdialenosti. Z môjho pohľadu je nevýhodou, že spočítava všetky aktivity (cyklistiku aj beh) dokopy a nedá sa rozpoznať, koľko km bolo nabehaných a koľko nabicyklovaných. Toto je možné zistiť až v programe Garmin Training Center, treba ale dôsledne všetky aktivity synchronizovať a dbať na správne nastavený športový mód.


Mikrocyklus. Softvér Garmin Training Center sústreďuje importované aktivity podľa dátumu uskutočnenia do týždňových mikrocyklov, kde je možné vyhodnocovať výkonnosť, dosiahnutú vzdialenosť, čas športovania za daný mikrocyklus. Nevýhodou je, že softvér neumožňuje nastavenie mikrocyklu. Štandardne je mirocyklus dlhý 7 dní, začína nedeľou, končí sobotou a toto nastavenie nie je možné zmeniť.


Medzičas. Pri analýze prekonanej vzdialenosti s využitím medzičasov (laps) v prgrame Garmin Training Center nie je na prvý pohľad zjavný medzičas na jednotlivých úsekoch (viď. vyššie screenshot). Je zobrazený čas trvania jednotlivých úsekov a skutočný aktuálny čas, kedy sa človek na danom úseku nachádzal (napr. 17:05 hod). Medzičas je potrebné prepočítať ako rozdiel času na úseku a času začiatku výkonu. Prístroj samotný s týmto problém nemá, zobrazuje aktuálny čas výkonu od začiatku výkonu bez ohľadu na to, či športovec používa funkciu lap, resp. auto lap.


Aktuálna rýchlosť / tempo. Prístroj umožňuje sledovanie aktuálnej rýchlosti. Táto hodnota sa vypočítava na základe súradníc získaných pomocou GPS a času získania týchto údajov. V prípade, že sa športovec pohybuje v teréne s obmedzeným signálom GPS, hodnota je veľmi nepresná (aj +- 30%). V hustom lese je sledovanie tejto veličiny bezpredmetné. Preto uprednostňujem parameter – priemerná rýchlosť / tempo.


Synchronizácia údajov - bug v softvéri Garmin Traingin Center. Ako už bolo povedané, po vložení USB ANT do portu počítača dôjde k automatickému presunu údajov do PC a následnému otvoreniu programu Garmin Training Center, ktorý zobrazí importované údaje. Pokiaľ však program neukončíte korektne (zatvorením), údaje sa neuložia na disk (zrejme sa ukladajú až pri ukončení programu). Pokiaľ máte nastavenú funkciu „automatické zmazanie tratí z prístroja pri synchronizácii“ nenávratne stratíte svoje dáta. Preto odporúčam po importne údajov hneď ako je to možné softvér ukončiť a následne prípadne spustiť. Takisto odporúčam pravidelné exporty údajov do zvláštneho súboru a ich archiváciu napr. na CD. Tento nedostatok už je možno v novej verzii GTC odstránený (aby som im nekrivdil J).

Na záver

Aj napriek tu spomínaným nedostatkom je sport tester Gamin Forerunner 405 výborným produktom, vhodným hlavne na beh, ale aj cyklistiku. Jeho rozmery sú vzhľadom na poskytovanú funkcionalitu priateľné (trošku väčšie hodinky) a príjemný dizajn umožňuje používať ho aj ako klasické náramkové hodinky. Je možné aj iné ako čisto športové využitie. Vďaka funkcionalite „Go to location“ je možné nájsť zaparkované auto na veľkom parkovisku (ak sme pri opustení vozidla zaznamenali geografickú polohu). Celkovo hodnotím produkt ako výbornú voľbu.

Ďalšie informácie:

[1] Používateľská príručka:

[2] Stránka výrobcu:

[3] Softvér: (Ja používam Garmin Training Center + ANT, okrem toho existuje Garmin Connect – online zdieľanie výsledkov, tréningových tratí, a pod).

Add comment

  1. Zažili sme
  2. Vyskúšali sme
  3. Pochodili sme
  4. Organizujeme

Trnava Rysy 2024

Cestná cyklistika 15-07-2024

Minulý rok som z účasti vycúval po tom, čo som na radare videl, že sa cez Slovensko presúva veľká dažďová fronta. A ja som si už dávno sľúbil, že ma nikto neplatí za to, aby som musel jazdiť aj v dažd...

Mondsee Radmarathon 2024

Cestná cyklistika 16-06-2024

Tieto preteky mi veľmi neprajú, pri 1. účasti pred milión rokmi som na piatom kilometri v daždi nedobrzdil kolíziu, tiež som skončil na zemi a s narazeným kolenom pálil domov. Pri 2. úč...

Leitha.Berg Radmarathon 2024

Cestná cyklistika 19-05-2024

Túto reportku som naozaj nechcel písať, pri 10-tej účasti sa už o dvoch 40 km okruhoch nedá vymyslieť nič nové, ale je dobrou zámienkou, aby som sa mohol pochváliť - mám svojho vlastného Edgara. ...

Optimálna zostava na cestný bicykel pre …

Športovec používa HW SW 31-07-2023

Pôvodne tento článok mal byť recenziou modelu Garmin Edge 840. Avšak som si uvedomil, že skutočný a zásadný zmysel moderného trénovania na bicykli nestojí na jednom zariadení. Tak popri odhalení ...

Garmin ClimbPro 2 darček pre vrchárov

Športovec používa HW SW 13-04-2023

Spolu s uvedením modelov Garmin Edge 840 a Garmin Edge 540 na trh, prišla zároveň aj nová verzia obľúbenej funkcie ClimbPro. Zatiaľ je len na týchto prístrojoch, ale čoskoro sa rozrasti...

Nová vlajková loď cyklopočítačov Garmin …

Športovec používa HW SW 17-03-2023

Koncom jari 2022 bol uvedený na trh najvyšší model Garmin Edge 1040. Oproti predchodcom bol v každej oblasti prepracovaný a ako nový majiteľ som vyskúšal, či sa z tohto modelu stala nová vlajková loď...

Profil stúpania Železná studienka - Hrub…

Kopce profily 14-02-2015

Alternatívne asfaltové stúpanie v bratislavskom lesoparku. Až po Kačín ľahké a vhodné aj pre menšie deti. Do druhej kategórie je zaradené kvôli záverečnému stúpaniu na Hrubý vrch.  ...

Profil stúpania na Kamzík

Kopce profily 31-10-2014

Známe a relatívne rušné asfaltové stúpanie z centra mesta až takmer k vysielaču na Kamzíku, čo viac dodať...  ...

Profil stúpania Pekná cesta

Kopce profily 07-09-2014

Známe asfaltové stúpanie z Krasnian (Rače) na hrebeň Malých Karpát a Bratislavského lesoparku. Charakteristické je svojim veľmi strmými úsekmi. Touto cestou sa dostanete na sieť spevnených ciest v les...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 31-07-2022

Ďakujeme všetkým  za účasť. Rok 2022 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.  

Propozície 2022 Časovky Ivana Červenku n…

Propozície 19-03-2022

  Po Dvoch rokoch pokračujeme! Amatérsky športový klub AŠK Sportreport Pezinok Vás pozýva na cestnú cyklistickú časovku do kopca určenú všetkým nadšencom cyklistiky, ktorí si trúfajú zdola...

Výsledky Časovky Ivana Červenku na Zošku…

výsledky 28-07-2019

Ďakujeme všetkým  pretekárom, že prišli na našu časovku si zmerať sily. Rok 2019 dopadol nasledovne... Odkazy na fotogalérie sú na konci tejto výsledovej listiny.   ...

next
prev

Banner new