Logo

Telekom cup 2013

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Po tom, čo sa Piešťany dostali do extraligy namiesto Slovana a prekvapujúco aj do súbojov Play-off, musel som riešiť náhradné miesto podujatia, kde by vedeli garantovať termín turnaja. Po dlhšom rozhodovaní padla voľba na Ružinovský zimák.

Ešte nečakanejšie problémy ma čakali pri vybavovaní súvisiacich činností spojených s turnajom. Rozhodcovia, časomiera, zdravotník... Ale podarilo sa to včas zabezpečiť.

Aby som sa na turnaji nenudil, pridal som sa do teamu Siemens. Aspoň sme tak mali kompletné útoky. Hodinu pred turnajom som lietal po štadióne a organizoval zúčastnených. Otázok nebolo našťastie veľa.

Orange SK – Siemens 3:2

Prvý zápas by sa zo strany Siemensu dal charakterizovať jedným výstižným slovom. Chaos. Než sa hráči Siemensu rozkukali a zistili kto s kým v útoku hrá, prehrávali 2:0.
V druhej polke zápasu pridali tretí gól a vyzeralo to na uterák. Ale v rozpätí piatich minút bol stav 3:2 a hráči Orange sa začali pomaly strachovať o výsledok. Ten však ubránili a odnášali si zo súboja 2 body.

AT&T – O2 2:1

Druhý zápas sa hral vcelku opatrne. Pár minút pred koncom prvej polovice zápasu sa podarilo AT&T dať gól ale odpoveď prišla ešte pred prestávkou vyrovnávajúcim gólom kapitánom O2.
V druhom polčase už na ďalší gól nestihli zareagovať a tak sa stretnutie skončilo druhou tesnou výhrou 2:1 pre AT&T

IBM – Siemens 8:0

Problémy so zostavou Siemensu pokračovali aj v druhom zápase. Preto ani nebolo prekvapujúci úvodný gól už v 4 minúte. Postupne pribúdali ďalšie. Hráčom IBM vôbec nevadilo, že kvôli nesprávnemu striedaniu hrali oslabení o jedného hráča. Väčšinou sa hralo v obrannom pásme Siemensu. Výborne korčuľovali a nedávali súperovi žiadny priestor. Skóre 8:0 hovorí za všetko a brankár Rudo za Siemens si na nedostatok zákrokov rozhodne sťažovať nemohol.

Telekom – AT&T 2:5

Po zlúčení dvoch teamov z minulého ročníka bola kvalita družstva Telekomu otázna. Na čoraz zlepšujúcu sa hru AT&T si museli dávať pozor. Na prvý gól ešte stihli rýchlo reagovať ale v druhom polčase už bolo v podstate rozhodnuté.

IBM – Orange SK 3:1

IBM aj Orange hrali v tomto zápase o finále. Podľa toho aj vyzerala motivácia všetkých hráčov. Oba teamy si uvedomovali kvalitu súpera a dávali si pozor na chyby. V prvom polčase padol len jeden gól do siete Orange.  V druhom pridali ešte jeden a s Orange to nevyzeralo dobre. Pridali na dôraze čo sa prejavilo množstvom trestov na oboch stranách čo vyústilo do roztržky. Až traja hráči išli predčasne do kabín.
Nakoniec sa Orange podarilo zásluhou T. Kubíka peknou indivindi akciou dať kontaktný gól, na čo však o pár minút prišla odpoveď so strany IBM v podobe tretieho gólu. Potom už umnou hrou nedovolila Orange na zvrat.

Telekom – O2 6:0

Oveľa jednoznačnejší priebeh mal zápas Telekomu s O2. Telekom po sprche s AT&T si vstúpilo do svedomia a rozprášilo čerstvo naobedovaný team O2 v pomere 6:0


Zápasy o umiestnenie

5 miesto

Siemens – O2 4:5

Zápas ako na hojdačke. Ako predchádzajúce zápasy, aj v tomto dostal Siemens rýchle 2 góly. Ešte do prestávky stihli dať kontaktný gól. Po prestávke padol znovu rýchly gól a O2 už viedlo 3:1. Ale potom v rozpätí 3 minút bolo zrazu 3:4 a črtal sa prekvapujúci zvrat. Ale hráči O2 zabrali naplno, vyrovnali a keď už vyzeralo, že zápas rozhodnú samostatné nájazdy, udreli rozhodujúcim gólom v poslednej minúte a tak doviedli team do víťazného konca. Zápas bol veľmi vyrovnaný a pekný.

3 miesto

Orange – Telekom 6:1

V stretnutí o 3 miesto sa stretli tradiční rivali na telekomunikačnom priestore Orange s Telekomom. Tam však bolo už po 10 minútach hry rozhodnuté. Orange viedlo 5:0 a do konca stretnutia zápas bezpečne kontrolovalo. Tretie miesto si tak bez väčších problémov ustrážil Orange.

1 miesto

IBM – AT&T 5:0

Vo finále o 1 miesto sa stretli najlepšie mužstvá zo skupín. Dobre organizovaný team IBM proti prekvapeniu turnaja AT&T.
IBM pokračovalo v spanilej jazde a takticky aj fyzicky dobrým výkonom nedalo družstvu AT&T priestor ani na čestný gól.

 

Stretnutia

Orange – Siemens 3:2
AT&T – O2 2:1
IBM – Siemens 8:0
Telecom – AT&T 2:5
IBM – Orange 3:1
Telekom – O2 6:0

Skupina A
IBM:                      2             0             0             11:1       4
Orange:               2             1             1              4:5         2
 Siemens:           2             0             2             2:11        0

Skupina B
AT&T                   2             2             0             7:3          4
Telecom              2             1             1             8:5          2
O2 6:0                 2             0             2             1:8          0

 

Stretnutia o umiestnenie:
o 5 miesto          Siemens – O2    4:5
o 3 miesto          Orange – Telekom 6:1
finále                    IBM – AT&T 5:0

Konečná tabuľka:
1. IBM
2. AT&T
3. ORANGE
4. Telekom
5. O2
6. Siemens

contentmap_plugin

sportreport.sk