Logo

Telecom Cup 2012

logoTC
V nedeľu 25.marca 2012 sa v piešťanskej EASTON Aréne uskutočnil už siedmy ročník TELECOM CUP-u 2012. Zúčastnili sa na ňom zamestnanci telekomunikačných operátorov a ich spriaznených firiem. Hralo sa na 2x15 minút čistého času s doplnkovými samostatnými nájazdami vo dvoch skupinách po troch účastníkoch.

V poradí VII ročník Telecom Cupu sa niesol na vlne krásneho jarného a teplého počasia. Pesimista by to videl realisticky. Teda na vlne ochorení horných dýchacích ciest a chrípky.

V nedeľu 25. marca sa o 8 ráno na Pieštanskom zimnom štadióne stretli v otváracom zápase teamy Telekom A (bývalý T-com) a AT&T. Trošku som tŕpol, ako sa popasujú s časovým chytákom prechodu na letný čas. :-)
Psychickú výhodu v stretnutí získali asi hráči AT&T ktorí do druhej polovici zápasu nastupovali s jednogólovým vedením, ktoré v druhom polčase dvihli o další gól. Ale Telekomu A, sa v druhej polovici podarilo v rozpätí 2 minút dotiahnúť na 2:2. Všetko to vyzeralo na rozuzlenie v samostatných nájazdoch ale AT&T nakoniec v poslednej chvíli uchmatli víťazstvo pre seba v poslednej minúte zápasu, ktorý zavesil Palo Fronk ako správny kapitán.
AT&T - Telekom A 3:2 (1:0,2:2)

V druhom zápase sa stretli takpovediac tradiční súperi Siemens proti Telekom B (bývalý T-mobile). So Siemensom sa hráči Telekom B po iné roky vždy strelecky trápili. Tak sa očakával podobný scenár aj teraz. Lenže keď v 7 minúte svietilo na tabuli 6:0 pre Telekom B, bolo v podstate po zápase. Telekom B zvolnil obrátky a v pohode kontroloval zvyšok stretnutia v ktorom priložil ešte dva kúsky a položil tak dobrý základ na boj o pohárové umiestnenie. Stretnutie skončilo 8:0 pre Telekom B.
Telekom B - Siemens 8:0 (6:0,2:0)

IBM nastúpil v treťom zápase proti už rozohratému teamu AT&T. Obidve mužstvá nastúpili proti sebe s troma plnohodnotnými útokmi a tak bolo celé stretnutie odohrane v dobrom tempe. Bojovalo sa prakticky celý zápas za nerozhodného stavu 0:0. Nakoniec sa hráčom IBM podarilo odomknúť brankára 4 minúty pred koncom a o pár minút pridali ešte jeden.
Tento zápas bol podľa mňa jeden z najlepších. Takpovediac malé finále Telecom Cup 2012.
IBM - AT&T 2:0 (0:0,2:0)

Orange prišlo do Piešťan vo víťaznej nálade, keď vo Vysokých Tatrách vyhralo hokejový turnaj. Lenže Telekom B sa nenechal zastrašiť a v 10 minúte otvoril skóre zápasu. V druhom polčase hneď v úvode pridal druhý gól. O dve minúty Orange znížil na 2:1. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Telekomu B sa podarilo vsietiť tretí gól. A keď spravil brankár Orange minútu pred koncom stretnutia fatálnu chybu, keď z rohu klziska nahral rovno súperovi rovno na hokejku, bolo po zápase.
Orange - Telekom B 1:4 (0:1,1:3)

Telekom A nastúpil oddýchnutý proti hráčom IBM, ktorí ukázali v zápase s AT&T dobrú hru, ktorú hodlali potvrdiť aj teraz. Lenže narazili na húževnatého súpera, ktorý nehodlal odovzdat svoj skalp len tak bez boja. Telekom urputne bránil tesný výsledok.
Nakoniec IBM odpor definitívne zlomili až v samom závere stretnutia, keď zvýšili na rozdiel dvoch gólov.
Telekom A - IBM 1:3 (0:1,1:2)

V poslednom zápase základnej skupiny nastúpili proti sebe Siemens a Orange. V prvej polovici zápasu bol stav 1:1. Obidve mužstvá hrali o umiestnenie v skupine. Lepšiu východiskovú pozíciu mal Orange, ktorému hralo do karát lepšie skóre, takže mu remíza stačila. Ale aj tak sa však na to nemohol spoliehať. Druhá polovica skončila bez gólov ale nedá sa povedať, že by šance na oboch stranách neboli.
Siemens - Orange 1:1 (1:1,0:0)

Tento zápas teda rozhodol o tom, že v zápase o 5 miesto sa stretne Siemens s družstvom Telekom A.
Zápas otvoril rýchlym gólom kapitán Telekomu Zdeno v 37 sekunde zápasu. O minútu už bolo vyrovnané. A začínalo sa odznovu. Neskôr Telekom pridal druhý gól a tento stav sa držal až do záveru stretnutia. Hráči na oboch stranách bojovali z posledných síl. V ostatných piatich minútach sa hráčom Siemensu podaril dokonalý obrat. Najprv vyrovnali aby v tesne pred koncom otočili stav na svoju stranu.
o 5.miesto >>
Telekom A - Siemens 2:3 (2:1,0:2)

Orange s mierne odretými ušami nastúpilo proti hráčom z AT&T ktorí predviedli sympatický výkon v oboch stretnutiach v základnej časti. Stretnutie otvoril najrýchlejším gólom turnaja Orange už v 28 sekunde hry. O pár minút už bolo vyrovnané. V druhej polovici Orange dalo druhý gól na čo AT&T zareagovalo vyrovnaním. Zdanlivo rozhodujúci gól dali minútu pred koncom hráči Orange. Ale aj na tento gól doslova v hodine dvanástej dokázali hráči AT&T odpovedať.
V boji o tretie miesto museli prísť na radu samostatné nájazdy. Prvá séria nájazdov nepriniesla rozuzlenie. Rozhodnúť sa mohlo už len po jednom nájazde. Nakoniec mali viac štastia hráči Orange, ktorých vykúpil Rasťo Rehák.
o 3.miesto >>
AT&T - Orange SK 3:4 sn (1:1,2:2 - 0:1)

Vo finále sa stretli neporazené celky z oboch skupín. IBM a Telekom B. Stretnutie bolo vyrovnané ale objektívne mali z hry viac hráči IBM, ktorí umnou hrou ubránili všetky nebezpečné akcie súpera a sami neustále ohrozovali brankára Telekom B. Prvý gól strelili hráči IBM až v druhom polčase. Na druhý gól dokázali hráči Telekom B ešte odpovedať ale nedisciplinovanou hrou a zbytočným vylúčením sa pripravili o možnosť zvratu v zápase. IBM preto zaslúžene obhájili minuloročný titul. Dobre kombinovali, korčulovali a za výborne fungujúcou obranou bol ešte lepší brankár. Nájde sa niekto, kto im o rok tretí titul nedopraje? :-)