Logo

Telecom Cup 2011 - ST

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

TCUP047
V nedeľu 20.3.2011 som mal možnosť opäť sa zúčastniť (ako reprezentant ST) v poradí už šiesteho ročníka hokejového turnaja Telecom Cup na zimnom štadióne v Piešťanoch. Už tradičných účastníkov ORANGE, IBM, SIEMENS, AT&T a SLOVAK TELEKOM doplnili hráči SAMSUNG-u.

Rozpis turnaja nám tento rok určil prvý zápas o 11: 45 hod., preto sme do Piešťan dorazili okolo 11.00 hod. Hneď sme sa dozvedeli, že ORANGE naložilo nášmu prvému súperovi AT&T 10:0. Zrejme tento výsledok v nás evokoval, že náš spoločný tím vytvorený aj z hráčov T-Mobile je dostatočne silný a s tímom AT&T si hravo poradíme. A úvod zápasu tomu aj nasvedčoval.

TCUP048
Zápas s tímom AT&T sa pre nás začal veľmi sľubne, keďže sme sa hneď na začiatku ujali vedenia na 1:0 a mali sme ešte veľa šancí na ďalšie góly. No súperova bránka bola akoby zakliata a ďalší gól sa nám nedarilo streliť. Ako sa vraví : „nedáš - dostaneš" , súperovi sa podarilo vyrovnať na 1:1. Priznávam, bolo to po mojej chybe, kedy som v útočnom pásme stratil puk a súper z rýchleho protiútoku a prečíslenia skóroval. Náš tlak pokračoval aj v druhej časti (hralo sa na 2x15 min), ale ich brejky boli dosť nebezpečné. Súper mal zopár šikovných hráčov, ktorí nám vedeli podkúriť. Z jedného brejku sa im aj podarilo skórovať a ujali sa tak vedenia na 2:1. Tento (pre nás) nepriaznivý výsledok sa nám už nepodarilo zvrátiť, aj keď naša snaha bola obrovská a naše puky neustále lietali na súperovu bránku. Trochu studená sprcha, ale skonštatovali sme, že čím viac chceš dať gól, tým sa ti menej darí. Naša hra hlavne v strednom pásme bola dosť chaotická a obrana potom mala čo robiť, aby sme nedostali zbytočné góly. Ale všetko zlé je na niečo dobré.

TCUP257Poučení z prvého zápasu s odhodlaním zabojovať o dobrý výsledok s minuloročným víťazom a aj favoritom turnaja , sme nastupovali proti tímu ORANGE. Ich 10 gólov v sieti nášho premožiteľa AT&T vzbudzovalo rešpekt, ale zároveň aj náš pokoj isť do zápasu, pretože sme nemali čo stratiť. A odvážnemu aj šťastie praje.

Úvod bol podobný ako v našom prvom zápase s AT&T. Veľmi skoro sme sa ujali vedenia na 1:0. Zrejme aj toto nás vyburcovalo k obrovskému, ale hlavne k disciplinovanému výkonu. Na striedačke sme sa navzájom povzbudzovali, hrali sme taktiku vykrývania stredného pásma a narúšali sme tak útoky tímu ORANGE už v samom začiatku. Naši útočníci dôsledne bránili stred a čo sa im nepodarilo zachytiť, podržali dobre hrajúci obrancovia a neposlednom rade záchrannú brzdu zatiahol náš brankár. Útoky na našu bránu sa valili neustále a boli riadne nebezpečné. Prvý polčas sme udržali tesný jednogólový náskok, ale spôsob hry, ktorý sme preferovali proti zdatnému súperovi , bol fyzicky dosť náročný.

Druhý polčas začali hráči ORANGE opäť silným tlakom a aj sa im podarilo vyrovnať na 1:1. Povedali sme si na striedačke, že len tak ľahko im tento zápas nepustíme a ďalej sme hrali našu osvedčenú hru: narúšať útoky súpera už v strednom pásme. Hráči ORANGE po strelenom vyrovnávajúcom góle ešte viacej pridali na dôraze a ich tlak bol miestami neudržateľný. Pravidelne sme striedali v krátkych intervaloch, ale aj napriek tomu na našej striedačke odfukovali aj hráči s lepšou kondíciou. Bolo na nich vidieť, že majú toho dosť. Lopta je guľatá, ľad je šmykľavý a šport je šport. Najlepšou odpoveďou na obrovský tlak ORANGE bol náš druhý gól, ktorým sme sa ujali vedenia na 2:1. Do konca zápasu zostávalo ešte asi 6 minút a vedeli sme, že ak chceme tento výsledok udržať, musíme aj naďalej hrať našu disciplinovanú hru, ale bude nás to stáť veľa úsilia. Ja som neustále pozeral na hodiny a tlačil som ich ku koncu zápasu. Hráči ORANGE zasypávali našu bránu neustálou streľbou. Ale bolo to tak, ako v našom prvom zápase. Čím viacej chceš, tým sa ti menej darí. A aby tento zápas dostal punc kvalitného nerváku, v závere stretnutia nám rozhodcovia vylúčili hráča a súper odvolal brankára. Bol to nervák hodný boja o titul majstra sveta. Konečne zahučala siréna oznamujúca koniec tohto bojovného stretnutia a nás tešilo, že sa nám podarilo výsledok udržať. Z môjho pohľadu to bol jeden disciplinovaný a bojovný výkon celého mužstva. Ak by sme takto hrali aj v prvom zápase, určite by sme hrali o 1 miesto, to mi dali všetci naši hráči za pravdu.

ORANGE tak vyhral našu skupinu , čo pre nás znamenalo hrať o 3 miesto. Od postupu do finále nás delil jediný gól - v zápase s AT&T. Stačilo by nám s nimi remizovať a hrali by sme o 1 miesto. Ale taký je šport.

teamST
Na tretí zápas o umiestnenie so SAMSUNGOM - nováčikom turnaja - sme samozrejme nastupovali s odhodlaním hrať tu istú hru ako s ORANGE a zabojovať o celkové tretie miesto. Ale náročný duel s ORANGE nás zrejme stál veľa síl a na dobre hrajúce mužstvo SAMSUNGU (aj keď miestami hrali zbytočne tvrdo, mnohí z nás to pocítili) sme už nestačili. Keď nám dali v prvom polčase 2 góly , vedeli sme, že zvrátiť výsledok bude ťažké. SAMSUNG nám strelil ešte 2 góly, a tak už sme tento zápas statočne dohrali a naše umiestnenie bolo celkové 4 miesto.

Chcel by som poďakovať všetkým hráčom tímu Slovak Telekom za zodpovedný prístup a hlavne za výkon počas celého turnaja a zároveň im poďakovať za výkon proti nášmu , nielen profesnému , ale aj športovému rivalovi ORANGE, ktorému sme oplatili aj minuloročnú potupnú prehru 11:0.

ST reprezentovali : Zdeno Slanický, Karol Klučiarik, Roman Riška, Martin Kyselák, Tomáš Fiedler, Miro Sadecký, Marian Boťanský, Tomáš Kostrec, Milan Brnka, Miro Pečimon, Braňo Klinko, Lukáš Lauko, Milan Valko a v bráne Dano Erseg

Konečná tabuľka :

1. IBM
2. Orange
3. Samsung
4. Slovak Telekom
5. AT&T
6. Siemens

contentmap_plugin

sportreport.sk