Logo

Telecom cup 2007

Dňa 24.3.2007 sa hral druhý ročník hokejového turnaja telekomunikačných firiem Telecom Cup 2007 v Piešťanoch. Proti sebe nastúpili teamy T-Com, Siemens, Orange a T-Mobile. Hralo sa systémom každý s každým 2x20 minút čistého času a na čistotu hry a pravidlá dozerali dvaja rozhodcovia s časomierou.

Prvý zápas hrali proti sebe hráči Siemensu proti T-Com. Zápas bohatý na góly, v ktorom Siemens neustále doťahoval náskok, až nakoniec v závere aspoň ubránili remízu 5:5.
Druhý zápas sme hrali my proti Orange. Súper nehral v najsilnejšom zložení ale aj tak nás dokázal potrápiť. Zápas sme však dokázali presvedčivo vyhrať.
Ešte lepší zápas sa hral hneď po kratučkej 5 minútovej prestávke ktorá nám veľmi nesadla.
So stuhnutými nohami a nohami sme sa nenazdali a už v prvej polovici prehrávali 3:1. Prehrávať 3:1 so súperom, ktorého sme v prípravnom zápase pred mesiacom rozdrvili 13:2 nás vyprovokovalo k väčšej aktivite. Konečne sme sa rozohrali a začali hrať svoju hru.
Siemens sme v druhej polovici aj s povzbudzovaním nášho kolegu Juraja Foľvarského so synom na striedačke pobili 5:1 a tak sa zápas skončil v náš prospech 6:4. Ďalšie zápasy sa už hrali s futbalovými výsledkami. Všetkým družstvám očividne došli sily a tak sa bránili najtesnejšie výsledky Orange - T-Com 2:1 a Orange - Siemens 1:2.

Na posledný zápas turnaja sme nastupovali po 2 hodinovej prestávke. Išli sme do stretnutia potvrdiť dobrú hru a naložiť hráčom T-Comu toľko, koľko sa do nich zmestí. Bránka súpera však bola akoby zakliata. Tlačili sme, strielali, kombinovali a stále nič. Brankárovi T-Com sme hrali na bránke div nie cimbalovú muziku, samé tyčky, žŕdky, puky sa odrážali všetkými možnými smermi ale do bránky nám prešiel iba jeden puk. Že sa s jedným gólom sa ťažko vyhráva, to vedia aj hokejisti z Pobrežia Slonoviny a tak sme podľahli 1:2. Nič to však nezmenilo na našom celkovom víťazstve Telecom Cup 2007. Dokázali sme vyhrať celý turnaj s aktívnym skóre, na ktorom sa každý hráč svojím podielom zaslúžil, ako najlepšie vedel.