Logo

Hokejový turnaj v Tábore

GruppenfotoKoncom minulého roku sme dostali pozvánku na 3. ročník hokejového turnaja amatérskych klubov. Pôvodne sa mal konať vo Vimperku - malom mestečku na Šumave. Pre problémy so zabezpečením ladu sa turnaj presunul do juhočeského Tábora. Termín bol stanovený na 16 - 18 marca 2001. Do Tábora prišlo 5 teamov z 5 krajín. Taliansko zastupoval minuloročný víťaz - HC St. Georgen. Nemecko bolo zastúpené veľmi silným teamom HC Etoscha Buchloe (druhý v minulom roku), za Českú republiku sa predstavil team zo Šumavy - HC Huskies Prachatice. Z Rakúska pricestoval do Tábora team HC Napiag Zeltweg z mestečka známeho hlavne okruhom pre F1. A nakoniec náš team HK Tornádo Bratislava. Hrací čas bol stanovený na 3 x 12 min. brutto, pretože na Táborskom zimnom štadióne sa okrem tohto turnaja hral aj turnaj malých detí (bolo sa na čo pozerať). Aby bolo všetko zdokumentované, vzali sme si so sebou aj našich filmárskych a fotoreportérskych profíkov Jarku a Paliho.

Ubytovanie sme mali zabezpečené vo veľmi peknom penzióne {MILENA} priamo v centre mesta neďaleko hlavnej železničnej stanice. V penzióne s nami bývali aj hokejisti z Prachatíc

Zápasy
Keďže sa hralo systémom každý s každým, odohrali sme na turnaji štyri zápasy.

HC St. Georgen : HK Tornádo Bratislava 2:1 (0:0,2:1,0:0)
Našim prvým súperom bol minuloročný víťaz - HC St. Georgen. Bol to vlastne náš prvý zápas so všetkým, čo k hokeju patrí - rozhodcovia, vhadzovania, vylúčenia. Počiatočný chaos sa postupne podarilo zredukovať na minumum. V úvode zápasu nás Taliani zaskočili tvrdou, ale čistou hrou, peknými kombináciami a účinným forčekingom. Velmi nás však podržal brankár, ktorý zlikvidoval veľa vyložených šancí. V druhej tretine sa začala hra trocha vyrovnávať a v polovici zápasu sme sa ujali vedenia. Autorom gólu bol Robo Juhás a jeho bekhendová strela zaskočila aj samotného brankára. Na striedačke v tom čase doznievali problémy okolo striedania, takže väčšina hráčov gól ani nevidela. Talianom sa podarilo vyrovnať po peknej rozohrávke z buly. V tomto čase sme s Talianmi hrali vyrovnanú partiu, ktorú sme pri troche šťastia mohli obrátiť vo svoj prospech. Obrat prišiel po obrovskej chybe nášho obrancu, ktorý nepresnou prihrávkou nabil rýchlemu talianskemu útočníkovi rovno na hokejku a ten bez problémov skóroval. V poslednej tretine Taliani zvýšili tempo a mali sme veru čo robiť, aby sme nedostali viac gólov. Za zmienku stojí nepremenené trestné strielanie nášho hráča, za veľký počet Talianov na lade v poslednej minúte.

HC Napiag Zeltweg : HK Tornádo Bratislava 2:1 (2:0,0:0,0:1)
Na druhý zápas sme nastúpili až po dlhej obednej prestávke proti nepríjemným Rakúšanom. Na rozdiel od ostatných teamov hrali Rakúšania velmi hrubo, niekedy až zákerne. Jediného vylúčeného v celom turnaji sme mali práve v tomto zápase. Už od začiatku sa iskrilo v osobných súbojoch, čo bola voda na mlyn súperovi. Vyrovnaný zápas naklonili vo svoj prospech Rakúšania už v prvej tretine, keď z rýchleho protiútoku prekonal nášho brankára rakúsky útočník. Nešťastný pre nás bol záver prvej tretiny. Obrana nechala za bránou volného Rakúšana, ktorý slabou strelou trafil brankára tak, že puk skĺzol popri žrdke do brány. Od tejto chvíle začali Rakúšania betónovať svoju obrannú tretinu a odolávať našim častejším protiútokom. Mrzí hlavne velké množstvo nepremenených šancí v druhej tretine - výsledok mohol vyzerať úplne inak. V poslednej tretine sa nám podarilo znížiť zásluhou Mika Fluriho, ale na vyrovnanie sme už nemali dosť síl. Je to škoda, pretože jeden bod v tomto zápase by nás posunul na štvrté miesto v celkovom hodnotení.

HK Tornádo Bratislava : HC Etoscha Buchloe 1:6 (0:3,1:2,0:1)
Tento zápas môžeme zaradiť medzi naše najlepšie zápasy, hoci výsledok tomu nenasvedčuje. Po zmene v útočných formáciách sme začali hrať aktívnejšie, avšak na výborne hrajúcich Nemcov to nestačilo. Už v prvej tretine si zabezpečili troj gólový náskok. Prvý gól však padol po evidentnom postavení mimo hry. Bohužial nepomohli ani naše protesty u hlavného rozhodcu. Ďalší gól sme dostali po jedinej chybe nášho mladého brankára, ktorý nevystihol smer protihráča za bránou. V druhej tretine sa stále hral rýchly hokej, s veľkou prevahou Nemcov. Boli chvíle, keď sa naším hráčom nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma ani po dvoch minútach. Našťastie sa nám podarilo znížiť po rýchlom breaku. Strelcom bol opäť Robo Juhás. V záverčnej tretine už Nemci len upravili skóre na konečných 1:6, ale ich prevaha bola evidentná, hoci aj našim hráčom sa konečne podarili pekné akcie, za ktoré si vyslúžili potlesk divákov (väčšinou ostatných hokejistov z iných teamov).

HC Huskies Prachatice : HK Tornádo Bratislava 4:2 (2:0,1:1,1:1)
Posledný zápas na turnaji bol pre nás akýmsi vyvrcholením celého snaženia sa. Hráči z Prachatíc už boli jasnými víťazmi turnaja, takže mohli trocha zvolniť tempo, my sme zasa pridali, a výsledkom bol výborný zápas s peknými akciami na obidvoch stranách. Výmenou hráčov v druhej a tretej formácii sa zdvihla na našej strane úroveň. Českí hráči sú však skúsení bojovníci, čo bolo vidieť na niektorých akciách v našom obrannom pásme. Dva góly v prvej tretine v našej sieti rozhodli o konečnom výsledku celého zápasu. V druhej tretine sa konečne presadil aj tretí útok, konkrétne Palo Červeň, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu. Pekné šance mal aj druhý útok, ale ako väčšina zostali aj tieto nepremenené. Súperovi sa ku koncu tretiny opäť podarilo zvýšiť náskok na dva góly. Do poslednej tretiny sme nastúpili s odhodlaním obrátiť stav zápasu, ale boli to hráči Prachatíc, ktorí si štvrým gólom zabezpečili víťazstvo. Tri veľké šance zahodil druhý útok, konkrétne duo Juro Vido - Robo Juhás, keď po dvoch rovnakých akciách z buly nedotlačili puk za chrbát Českého brankára. Veľmi pekný zápas ukončil dve sekundy pred koncom opäť Palo Červeň svojim druhým gólom. Naše nedostatky sa prejavovali hlavne v obrane, ale aj v prechode do protiútoku a zakončení

Zostava

Horný rad zľava:Robo Zeman - B, Andrej Zvolenský - U, Dušan Karlík - U, Peter Šimon - U, Peter Krajčovič - U, Roman Vágner - B, Palo Červeň - U, Martin Kováč - U, Martin Vlček - O, Peter Rimko - O, Maroš Červeň - O
Spodný rad zľava:Mike Fluri - U, Andrej Kmetz - O, Pavol Hamar - U, Juraj Vido - U, Jozef Jeck - O

* Najlepší brankár
Napriek poslednému miestu si domov odvážame jednu trofej. Je to cena za najlepšieho brankára, ktorá právom patrí nášmu brankárovi Romanovi Vágnerovi. Vďaka Roman za tvoje výkony !!!