Logo

Telecom Cup 2009

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

ImageRok sa stretol s rokom a ako vždy,  ku koncu sezóny sme znovu zorganizovali firemný hokejový turnaj Telecom Cup. IV ročník priniesol do súbojov 6 team IBM čím bolo potrebné zmeniť herný systém tak, aby sa turnaj nezmenil na nekonečný maratón zápasov. Na základe výsledkov z minulého roka som teda rozhodil teamy do dvoch skupín. V prvej bol T-mobile, Siemens a O2 a do druhej k Orange, T-com pribudol už spomínaný team IBM. Deň pred turnajom som bol ako obvykle, znovu nervózny či som spravil všetko čo bolo treba a hlavne, nech sa nikto na turnaji škaredo nezraní. Radšej blbý gól ako blbé zranenie.

ImagePrvý otvárací zápas hrali medzi sebou timy Siemens a O2. Oba tímy hrali hrali zo zabezpečenej obrany opatrný hokej. Viac z hry však mali hráči O2, ktorí mali v tíme aj kolegov z ČR, vrátane brankára. Až neobvykle stoického brankára. Úplne v pohode likvidoval aj to málo streleckých príležitostí Siemensu. Stretnutie skončilo výhrou O2 v pomere 2:0 a to Rudo v bránke Siemensu vychytal ešte hromadu tutoviek.

Druhý zápas hral nováčik IBM s T-Comom. Neznámy súper nezaváhal a podarilo sa mu vyhrať 3:1. Zaujímavé prekvapenie turnaja.

Tretí zápas nasledoval až po hodinovej prestávke slovenskej reprezentácie, ktorá mala na piešťanskom štadióne rozkorčuľovanie. V zápase sa stretli tradiční súperi T-Mobile a Siemens. T-Mobile načal Siemens gólom medzi nohy. Ďalšie dva góly nenechali na seba dlho čakať a ešte jeden gól v druhom polčase už definitívne zlomil odpor Siemensu v pomere 4:0.

ImageAž vo štvtom zápase sa predstavil Orange v súboji s IBM a nedal im prakticky žiadnu šancu na solídny výsledok a zmietol ich vcelku jednoznačným výsledkom 7:1

Piaty duel medzi O2 a T-Mobilom možno teraz s odstupom času pokojne označiť za malé finále. Vysoko taktickému stretnutiu v podstate nič nechýbalo. Napätie, taktika, zabezpečená obrana, málo gólových šancí a skvelí brankári. Prvý gól strelil náš nový kolega Ivan. ImageAle po našom vylúčení sa stav rýchlo zmenil na 1:1 a začalo sa hrať odznovu. Stiahli sme útok na dve päťky a prinieslo to ovocie v podobe druhého gólu. Ivan získal puk po buly, puk sa dostal medzi mňa a Rasťa, keďže hráme obaja na ľavú stranu, nakorčuľoval som si a vystrelil od modrej hore naľavo do vinklu. Ivan puk jemnúčko tečoval a viedli sme 2:1. Nakoniec sa nám tento ťažký zápas podarilo vyhrať. Orange nám v tomto zápase držalo palce, čomu som nie celkom rozumel, až kým som sa nedozvedel, že v bránke O2 stál extraligový český brankár Roman Málek. V šatni kolega zahlásil, že tento tím má svoju kvalitu keď dokázal zvládnuť takýto ťažký zápas a nemá obavy, ako dopadne finále, nech to už skonči akokoľvek.

ImagePosledný zápas v základnej časti skončil podľa očakávania výhrou Orangeu nad T-Comom 4:0 a tým sa definitívne určili dvojice do zápasov o celkové umiestnenie:

 • o 5. miesto - T-Com : Siemens,
 • o 3. miesto - IBM : O2 
 • o 1. miesto dlhoroční rivali na hokejovom aj telekomunikačnom poli - T-Mobile : Orange.

T-Com zvládol zápas o 5. miesto lepšie a vyhral so Siemensom v pomere 2:1.

ImageZápas o 3. miesto mal celkom jednoznačný vývoj. O2 sa v pohode rozohralo k veľkému výkonu a tímu IBM nedal šancu ani na gól zo slušnosti a rozbil ich v pomere 9 : 0.

ImagePrečo Orange nechcel hrať finále s O2 som sa teda dozvedel. My sme si však po zápase s O2 verili a až na dva góly v našej sieti si myslím, že to bol celkom vyrovnaný duel, ktorý v podstate rozhodli brankári. Orange mal lepšieho brankára a zohrané útoky kolegov Orangeu z Banskej Bystrice. :-)

Družstvá sa snažili hrať korektne a férovo čo ocenili všetci zúčastnení hráči. K žiadnemu vážnemu zraneniu nedošlo a tak sa da povedat ze IV. ročník Telecom Cup dopadol dobre. Niečo potrénujeme a uvidíme sa o rok.

Ešte sumár výsledkov

Siemens - O2 0:2 (0:1,0:1) sn 0:1

 • IBM - T-Com 3:1 (0:0,3:1) sn 0:1
 • T-Mobile - Siemens 4:0 (3:0,1:0) sn 2:1 -
 • Orange - IBM 7:1 (5:1,2:0) sn 0:0
 • O2 - T-Mobile 1:2 (0:0,1:2) sn 1:1
 • T-Com - Orange 0:4 (0:2,0:2) sn 0:1
 • Siemens - T-Com 1:2 (0:1,1:1) o piate miesto
 • O2 - IBM 9:0 (4:0,5:0) o tretie miesto
 • T-Mobile - Orange 0:2 (0:2,0:0) finále

Záverečné poradie

 • 1. Orange
 • 2. T-Mobile
 • 3. O2
 • 4. IBM
 • 5. T-Com
 • 6. Siemens 
sportreport.sk