Logo

Rock FM cyklomaratón 1997

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 
Spoločná fotka pred štartomAko je to už u nás zvykom, aj tento rok sme sa prihlásili na Rock FM maratón. A ako sa rozrastal cyklistický balík, rozrastala sa aj naša partia. Dobré meno tejto akcie prilákalo aj teraz veľa nadšencov. Jediným veľkým otáznikom bolo počasie, ale aj nejasná predpoveď nás neodradila od taktických a technických príprav.

A tak sme sa museli skoro ráno zobudiť a vyštartovať z Pezinka na miesto štartu - Zlaté piesky. Tam už nastávala pravá cyklistická atmosféra a vzduch bol nabitý očakávaním, čo bude najbližších 300 km. Samozrejme, že sme si pri tom spravili zopár fotiek pred štartom. 

A potom s odbitím 4:30 zaznel štartovací výstrel a vyrazili sme.
Image
už s nejakým tým kilometrom v nohách
Ako sa postupne brieždilo, tak stúpala aj nálada v balíku ako aj nádej, že počasie predsa len vyjde, a pomaly sme sa blížili k prvej občerstvovačke na Zubore.

Bol to najdlhší - asi 120 km úsek bez zastavenia a vtedy je treba doplniť zásoby a občerstvit sa Radenskou vodou. No a samozrejme spoločné foto. 

Potom nasledoval najkrajší úsek po Pohroní, kde sme rozdelení do skupiniek ukrajovali dalšie kilometre. Avšak s narastajúcim počtom kilometrov na kompjútri narastala aj únava a tak sme boli radi, keď sme prišli na dalšiu pauzu.
Ideme
Ideme
Parkovisko pri odbočke z diaľnice do Zvolena smerom na Banskú Štiavnicu bolo to ideálne miesto, kde sme si mohli vystrieť nohy a psychycky sa pripraviť na prvý vrchol - Donovaly. 

To sme však netušili, že nás prekvapí krátka búrka pri Banskej Bystrici. Našťastie to bolo len príjemné osvieženie pred dlhým stúpaním, kde už každý za svoje pomaly stúpal na vrchol. A odmenou bol prichystaný obed v reštaurácii, Slniečko, krásny výhľad a na oblohe krúžiaci paraglidisti.

V cieli
V cieli
A potom nás už čakala záverečná fáza maratónu - zjazd do Ružomberka, ďalej po diaľnici okolo Liptovskej Mary a potom hore Demänovskou dolinou až na Jasnú. Aj keď už sily chýbali, povzbudzovanie v Ružomberku pri trati odohnalo únavu. Po skokanskej vložke cez stredový pás na diaľnici bol pred nami už len kopec na Jasnú. V balíku to vrelo a aj mohutné povzbudzovanie nás nútilo vydať všetko zo seba a prísť do cieľa čo najskôr a byť čo najlepší. Aj keď každý sa tam prekonával, myslím si, že najšportovejší výkon podal jeden pravidelný účastník, ktorý aj napriek svojmu handicapu podal super výkon - gratulujem.
sportreport.sk