Logo

2. kolo TCL Divoká jazda Interákov

Divoká jazda Interákov

34 zapísaných cyklistov čakali preteky jednotlivcov na trati A“: Dlhá, Dolany, Dolné Orešany, Košolná, Dlhá. Okruh meria 15,5 km. Štart je na kopci pred obcou Dlhá. Po odštartovaní všetkých prekvapil prudký štart Interistov, Juraja Pallera a Martina Škopeka. Tak takýto štart na krv sme tu už dávno nemali. Celý peletón sa natiahol do dlhej šnúry. Grebeči /ŽP Šport Podbrezová/ Bachratý /Dukla Trenčín/ a Lipovský s Valáškom /CK Trnava/ dostihli dvojicu až na konci dediny. Prvá polovica stúpania do Dolan v silnom protivetri sa vyznačovala odskakovaním cyklistov z čela balíka a trhaním peletónu. Úspešne odskočili Pleviak /Olympik Trnava/, Vozár /D3 Race/ a trojica Baďura, Uličný, Vavrík /všetci CK Trnava/. Vedúcu päťku sa im nepodarilo dobehnúť a tak vytvorili druhú skupinu.

Nás zostalo v tretej skupine jedenásť. Boli v nej eliťáci Orlický a Baláž /Triatlon Team Trnava/ študent z východného Slovenska Olšavský /Olympik Trnava/, Jánoš /Inter Ba/, áčkari Vogel a Pašek, béčkari Filo, F. Kujovič, Melicher a céčkari Horváth a ja. Dvoch déčkarov ktorí majú iba jeden okruh našťastie odfúklo a neťahali sme si ich zo sebou. Kôli bonifikácii za vek, sú to pre nás céčkarov najvážnejší súperi. Ostracký /CK Piešťany/ úplne zaspal na štarte, ale pomocou dvoch mladíkov ktorých dobehol vytvoril skupinku. Vďaka tomu keď dobehli osamoteného klubového kolegu Rihaya, ten im nevládal skočiť do háku. Aj taká vie byť TCL. 70-ročný Emil Brunovský, bývalý futbalista Spartaka Trnava, bol na lige prvý krát a zviezol sa s dorastencami z Olympiku Trnava.

V našej skupine i keď sme boli z rôznych vekových kategórií, na špici sme sa poctivo striedali. No i tak najviac práce odviedol bývalý horák Olšavský. Za odmenu ho Horváth učil kde má jazdiť keď fúka zľava a ako striedať. Z našej skupiny stále niekto odskakoval, a najdlhšie bol v úniku Orlický. Ale desať na jedného je predsa len dosť. Úniky sme vždy zlikvidovali.

V druhom okruhu nastali malé presuny. Jánoš neustále nastupoval a podarilo sa mu dostať do druhej skupiny. Podobne Baďura prešiel z druhej do prvej skupiny. Zvyšku druhej skupiny chýbalo už iba 30 metrov, ale práve prišla časť trate s protivetrom a tam to už nešlo.
V špurte najsilnejšej skupiny elite po štyroch odjazdených okruhoch vyhral Bachratý pred Grebečim, Pallerom a Škopekom. Posledne dvaja menovaní vraj v posledných dvoch okruhoch veľmi na špici nestriedali, možno preto im tréner Gálik prikázal ísť domov na bicykli. Celkovým víťazom 2. kola sa stal veterán C“ Karol Lipovský časom 43:32 min. po dvoch predpísaných okruhoch. Že to boli veľmi rýchle preteky dosvedčuje aj fakt, že do prekonania dlhoročného traťového rekordu mu chýbalo iba 31 sekúnd.

Cesty po zime ešte nie sú celkom vyčistené, pretože traja pretekári odstúpili z pretekov pre defekt.
3. kolo TCL Generali 2007 sa uskutoční v stredu dňa 25. apríla 2007 o 17:00 na trati B“: D. Dubové, H. Dubové, Naháč, Dechtice, Kátlovce, D. Dubové.