Logo

3. koloTCL

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Aj 3. kolo TCL pre Lipovského

V stredu 25.4.2007 popoludní sa cestní cyklisti stretli na štartovnej čiare 3. kola Trnavskej Cyklistickej Ligy Generali 2007. Preteky boli vytýčené na trati Dolné Dubové, H. Dubové, Naháč, Dechtice, Kátlovce, D. Dubové-sušička. Okruh meria 16,7 km. Z desiatich vekových kategórií mali žiaci a veteráni nad 60 rokov predpísaný jeden okruh a tí najvýkonnejší - juniori, muži a veteráni nad 30 rokov štyri okruhy. Za slnečného počasia odštartoval peletón 46 cyklistov na trať smerom na Horné Dubové.

Celý prvý okruh bol v znamení pokusov o únik po dvojiciach alebo trojiciach, ktoré však peletón včas likvidoval. Veľké úsilie vyvíjal hlavne víťaz TCL 2006 Marián Valášek, po ňom Grebeči, Bachratý a Plevjak  Aj preto bola priemerná rýchlosť veľmi vysoká – nad 40 km/h. Na prekvapenie sa v peletóne celý prvý okruh udržal aj nový člen CK Trnava, bývalý župan VUC-Trnava Peter Tomeček. Na začiatku druhého okruhu pri D. Dubovom Karol Lipovský (CK Trnava) inicioval vytvorenie väčšej skupinky v úniku. Dostal sa do nej Valášek, Dubáň, Vavrík (všetci CK Trnava), Bachratý (Dukla Trenčín), Plevjak (Olympik Trnava) a Grebeči (ŽP Šport Podbrezová). Všetko najkvalitnejší cyklisti vo svojich kategóriách. V peletóne však postupne zabrali ambiciózny nováčik v TCL junior Valent (Vital Bratislava), kadet Došek (CK Nitra), a najmä bývalý Slovenský reprezentant v triatlone, veterán nad 30 rokov Andrej Orlický (Triatlon Team Trnava). Meter po metri ukrajovali z približne 200 metrového náskoku vedúcej skupinky. Naháńačka pokračovala až za Horné Dubové, kde na záver potiahol špicu Uličný a únik bol zlikvidovaný.

Pokusmi o únik a ich likvidovaním boli cyklisti takí unavení, že kopce medzi Nižnou a Dechticami, ktoré inokedy rozhodujú o víťazovi, prešli spoločne v asi 30 člennom balíku vo vlažnom tempe. Na záver druhého okruhu za Kátlovcami Lipovský opäť inicioval únik (veteránom nad 50 rokov končili preteky po dvoch okruhoch). Grebeči s Bachratým však riskantným nástupom cez plnú deliacu čiaru pred vrcholom krátkeho stúpania snažiac sa odskočiť k Lipovskému, pritiahli na neho celý balík. Lipovský i tak bezpečne zvíťazil pred súpermi z kategórie nad 50 rokov. Dosiahol najrýchlejší čas na jeden okruh a tým sa stal víťazom 3. kola TCL Generali 2007. Ja som zachytil druhú vlnu za dvojicou a natešený že som sa zbavil Horvátha a Duboša blížil som sa k cieľu. Tí však nelenili a po päťsto metroch, asi dve stovky pred cieľom ma ofúkli. Horváth ešte ošpurtoval Duboša a skončil druhý.

Mladšie vekové kategórie pokračovali v pretekoch. Po troch okruhoch v kategórii nad 40 rokov Baďura na cieľovej páske prešpurtoval Valáška (obaja CK Trnava). V najsilnejšej kategórii muži, v štvrtom okruhu asi 10 km pred cieľom pred kopcami do Dechtíc unikla dvojica Grebeči - Vavrík v snahe spoluprácou zlikvidovať časovú bonifikáciu za vek Karola Lipovského. To sa im však nepodarilo, i keď do cieľa prišli s veľkým náskokom pred ostatnými cyklistami. V záverečnom špurte vyhral skúsenejší Grebeči, ktorý vďaka veľmi rýchlemu záveru prekonal rekord trate a celé preteky 64 km absolvoval priemernou rýchlosťou 42,735 km/h. V priebežnom poradí TCL Generali 2007 po troch kolách vedie Lipovský pred Valáškom a Baďurom (všetci CK Trnava).

Úplnú výsledkovú listinu si môžete pozrieť v Cyklocentre Hala Družba Trnava, alebo na http://www.cktrnava.dnh.sk/. 4. kolo TCL Generali 2007 sa uskutoční po týždňovej prestávke v stredu dňa 9. mája 2007 o 17:00 na trati D“: Nižná, Kátlovce, Dechtice, Nižná.

sportreport.sk