Logo

Majstrovstvá Slovenska v cestnej cyklistike.

Časovkársky špeciálPrvý deň, v sobotu 4.8.2007 nás čakali preteky v časovke jednotlivcov vo Veľkom Krtíši. Pred pretekami som sa bol rozjazdiť a bol si prejsť trať. Ani som nechcel ísť až po otočku, ale silný vietor do chrbta ma tam dofúkal. Späť to už bolo horšiel. Už som sa začal obávať, že nestihnem štart. Stále hore kopcom a proti vetru. Keď som išiel už naostro, takmer mi nestačili prevody. Hrubá /12 a 13 takmer celú cestu a maximálna rýchlosť 64 km/h. Prvých 10 kilometrov mi trvalo niečo cez 12 minút. V polovici úseku som stretol déčkarov a už bolo vidieť že jasným víťazom je František Ostracký (CK Piešťany), pretože bol iba pár sto metrov za Vogelom

Po otočke som si skontroloval čas na Tupého, ktorý štartoval predomnou. Mal som náskok 10 sekúnd. Kúsok za tým miestom išiel za mnou štartujúci Gežo (obaja CK Piešťany), takže to bola 0 sekúnd. Miesto kde som stretal Mela som už prepásol, pretože už po dvoch kilometroch proti tomu vetrisku, začínal som mať toho dosť. Zabudol som na doťahovanie sa na Tupého. Na tachometri biednych 26 km/h. Za chrbtom som počul autobus, ale obehol ma práve pri jedinej skupinke stromov a kríkov, kde práve nefučalo!!! Od 17-teho km nasledovalo dvojkilometrové stúpanie. To bolo trápenie. Bál som sa obzrieť, pretože som čakal že desať metrov za mnou je Gežo. Nakoniec som skončil siedmy (31:53 min), päť sekúnd za Tupým. Majstrom SR v časovke jednotlivcov sa stal náš Karol Lipovský 30:0x). V kategórii nad 40 rokov sa stal majstrom SR náš Valášek, ktorý mal úplne najlepší čas zo všetkých účastníkov.Druhý deň boli na programe M-SR v pretekoch jednotlivcov na 11 km okruhu okolo vodnej nádrže v Málinci pri Poltári. Jeden dvojkilometrový kopec, za ním druhý asi 400 metrový a spústa brdkov a zjazdov a zákrut... My sme mali prejsť šesť okruhov. V prvom okruhu v stúpaní Melo sa striedal na špici s Kunštárom.

Majstri SVK v cestnej cyklistikeV polovici kopca nás bolo už iba jedenásť. Dvojica domácich nepoľavila ani na druhej strane priehrady. V druhom okruhu v stúpaní som sa akosi nemohol oprieť o sedačku. Zistil som že je uvoľnená, pretože som si ju po časovke posúval a poriadne neutiahol. Zoskočil som z bicykla a Janka Lipovská mi z auta podala imbusák. Dotiahol som a pokračoval. Na konci druhého kopca už bola sedačka opäť uvolnená a tu našťastie boli Nitrania, ktorí mi po dlhom hľadaní správneho imbusáka sedlo poriadne dotiahli. To už som ale bol na 19-tom mieste.Vydal som sa na sólo jazdu dlhú takmer 60 km. Postupne som dobiehal odpadlíkov, ale tí neboli schopní udržať sa mi v háku. V štvrtom okruhu v stúpaní som 600m pred sebou videl Horvátha s Longauerom. V šiestom okruhu som ich na tomto stúpaní dobehol. Ani sa mi nechcelo dobehnúť ich, veď v cieli by ma takí špurtéri aj tak predbehli. Spoločne sme ešte dobehli Vitališa. Asi štyri km pred cieľom som na špici postupne pridával aby som im unikol, ale všetci sa držali. Pred cieľom Horváth vyjednal poradie podľa toho, kto potrebuje body do SP Masters. Ja som potreboval predbehnúť štvrtého Geža, tak ma pustili dopredu. Skončil som dvanásty.

Na špici vraj stále ťahali Melo s Kunštárom a Lipovským. V treťom okruhu v stúpaní sa ako posledných zbavili skupinky Stejskal, Bolfa, Petko. Pokračovali iba oni traja a minuloročný M-SR, a tiež M-SR na horských bicykloch Jano Klasovitý. Na vrchole sa zbavili aj toho a už išli sami. V poslednom šiestom okruhu Lipovský pridal, trojica sa rozpadla a do cieľa prišiel každý sólo v poradí Lipovský, Kunštár, a Melo. Náš klub získal tretí dres majstra Slovenska 2007.